2024-02-10 17:02:49

Handball Stal Mielec przegrała z Olimpią Piekary Śląskie

Szczypiorniści Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) przegrali z Olimpią Piekary Śląskie po rutach karnych (fot. Handball Stal Mielec)
Handball Stal Mielec po bardzo ciężkim, wymagającym spotkaniu przegrała z Olimpią Piekary Śląskie po rzutach karnych.

Po pokonaniu w karnych Juranda Ciechanów oraz wygrania z liderem Ligi Centralnej, Śląskiem Wrocław przyszła pora do zmierzenia się z Olimpią Piekary Śląskie. Rywal nie łatwy, ale jak najbardziej w zasięgu naszej drużyny.

Mocny początek gospodarzy

Pojedynek rozpoczął się od dobrej, składnej akcji Stali Mielec i celnego rzutu do bramki Karola Przychodzenia. Skoncentrowana obrona mieleckich szczypiornistów nie dawała w pierwszych pięciu minutach na ani jedną bramkę dla gości. Po pięciu minutach gry, gospodarze prowadzili 4:0. W bramce mieleckiej debiutował dziś Nikodem Błażejewski, który został sprowadzony na wypożyczenie z Industrii Kielce.

Defensywa Olimpii Piekarów Śląskich była bardzo zaspana na samym początku, po czym to gospodarze mogli się poszczycić przewagą kilkupunktową na samym starcie pojedynku. Bartosz Sarnowski udowodnił, że należy mu się plac gry od początku. Zawodnik bez najmniejszych kompleksów, przerywał linię defensywy rywali i celnie rzucał bramki.

Przebudzenie Handball Stali Mielec

Ze swoich kłopotów otrząsneli się goście i to w bardzo dobrym stylu. Przewaga wydawała się bezpieczna, ale tylko na papierze. Olimpia po 16. minutach gry wyrównała rezutat meczu na 9:9. Obniżył się sporo poziom skuteczności w ataku Stali, a goście wykorzystywali każdy błąd bezlitośnie. Po ponad połowie pierwszej odsłony widowiska goście byli na minimalnym prowadzeniu, lecz gospodarze odjechać rywalom z wynikiem nie dawali.

W ostatnich minutach pierwszej części tego starcia wszystko układało się pomyślnie i według planu mieleckiej drużynie. Skutecznie w ataku i mocno, agresywnie w defensywie. Na dodatek brutalnego faulu dopuścił się zawodnik z Piekar Śląskich, Sebastian Zapora, który obejrzał czerwoną kartkę. Stal do przerwy prowadziła 18:15.

Z trzypunktową przewagę na przerwę schodzili "biało-niebiescy", ale po kilku minutach drugiej części tak kolorowo nie było. Wysokie tempo narzucone przez Olimpię i po 39. minucie remis 19:19. O zwycięstwo w tym momencie meczu łatwo nie było. Goście ewidentnie do domu nie chcieli wracać bez punktów.

Wyrównana potyczka

Następne minuty stały pod obustronnymi wymianami bramek, oba zespoły szły krok za krokiem. Kwadrans przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 23:23. Proste błędy gospodarzy, które niestety im się przytrafiły, pozwalały Olimpii cały czas liczyć się w tym starciu.

Szczypiorniści obydwu drużyn walczyli do końca, ale to ekipa z Mielca okazała się lepsza. Emocje były do samego końca, wynik wisiał na włosku. Więcej spokoju zachowała Stal Mielec, lecz to rzuty karne musiały zadecydować o losach tego meczu, starcie skończyło się remisem 28:28. Stal Mielec przegrała po rzutach karnych 2:3.

Handball Stal Mielec - Olimpia Piekary Śląskie 28:28 (18:15), rzuty karne: 2:3

Handball Stal Mielec: 1. Dawid Dekarz, 9. Dawid Ruhnke, 10. Łukasz Nowak, 11. Bartosz Sarnowski, 13. Kacper Sobczyk, 14. Mikołaj Kotliński, 16. Oleksii Novikov, 18. Dzianis Valyntsau, 20. Paweł Napierała, 23. Mateusz Kaźmierczak, 24. Bartosz Smoliński, 25. Filip Stefani, 29. Karol Przychodzeń, 44. Szymon Światłowski, 99. Nikodem Błażejewski.
Trener: Tomasz Sondej.

Olimpia Piekary Śląskie: 3. Kacper Brzozowski, 7. Maciej Chromy, 9. Szymon Pluczyk, 10. Jakub Jóźwiak, 13. Wojciech Parzonka, 14. Piotr Kowal, 15. Michał Rosół, 18. Dawid Łudyga, 22. Sebastian Zapora, 23. Szymon Kotalczyk, 25. Tymoteusz Jakubowski, 27. Mateusz Czapla, 34. Szymon Hornik, 35. Patryk Miłek, 59. Paweł Wójcik, 79. Jan Widera.
Trener: Mariusz Kempys.
Autor: Marcel Kowalczuk