2023-10-15 09:40:25

Ekstraklasa futsalu. Eurobus Przemyśl przegrał z Red Dra­gons Pniewy

Mecz mię­dzy Euro­bus Prze­myśl a Red Dra­gons Pniewy, który odbył się w ramach pią­tej kolejki FOGO Fut­sal Ekstra­klasy, był pełen emo­cji i zwro­tów akcji. Gospo­da­rze szybko objęli pro­wa­dze­nie, ale to goście domi­no­wali przez więk­szość spo­tka­nia, koń­cząc je zwy­cię­stwem 6-2.

Pierw­sza połowa roz­po­częła się od strzału Lebida w pią­tej minu­cie, który wpro­wa­dził Euro­bus Prze­myśl na pro­wa­dze­nie. Jed­nak Red Dra­gons Pniewy nie zamie­rzali pozo­sta­wać w tyle - już w 16. minu­cie Gla­dy­szew­ski wyrów­nał wynik.

Pierw­sza połowa toczyła się w w miarę wyrów­na­nym tem­pie, choć gospo­da­rze wyda­wali się mieć lekką przewagę. W  dru­giej poło­wie jednak prze­waga gości stała się zna­cząca.

W 21. minu­cie Romero zdo­był bramkę dla Red Gragons Pniewy, otwie­ra­jąc drugą część spo­tka­nia. Nie­spełna osiem minut póź­niej, na sku­tek nie­for­tun­nego samo­bój­czego tra­fie­nia Kol­toka, Red Dra­gons zwięk­szyli pro­wa­dze­nie do 3-1.

W 32. minu­cie Holy doło­żył czwarty gol dla Red Dra­gons. Pomimo tego, że Euro­bus Prze­myśl odpo­wie­dział bramką Kiel­basy w 33. minu­cie, goście nie zamie­rzali zwal­niać tempa. W koń­cówce meczu, Klat­kie­wicz i Amaro strze­lili kolejne gole,usta­la­jąc osta­teczny wynik spotkanina 6–2 na korzyść Red Dra­gons Pniewy.

Ten mecz nie tylko obfi­to­wał w bramki, ale także w kartki. Sędzia musiał wyjąt­kowo czę­sto się­gać po żółte kartoniki i w sumie poka­zał ich aż 10. W 28. minu­cie drugą żółtą kartkę i czer­woną kartkę otrzy­mał Zanko.

Euro­bus Prze­myśl z pew­no­ścią będzie musiał popra­co­wać nad swoją grą, aby nadą­żyć za rywa­lami w nad­cho­dzą­cych spo­tka­niach. W mię­dzyczasie fani fut­salu mogą już teraz cze­kać z nie­cier­pli­wo­ścią na kolejne emo­cjo­nu­jące star­cia w FOGO Fut­sal Ekstra­kla­sie.

Eurobus Przemyśl - Red Dragons Pniewsy 2-6 (1-1)

1-0 Jarosław Łebid (5)
1-1 Bartłomiej Gładyszewski (16)
1-2 Germán Romero (21)
1-3 Roman Kołtok (29-samobójcza)
1-4 Patryk Hoły (32)
2-4 Eryk Kiełbasa (33)
2-5 Hubert Klatkiewicz (37)
2-6 Germán Romero (40)

Euro­bus Prze­myśl: Bala, Kiel­basa A, Kiel­basa E, Kol­tok, Kuzma, Lebid, Neme, Paw­lak, Rud­nicki, Sarzyn­ski, Vali­hura, Vitinho, Wanat, Zanko.

Red Dra­gons Pniewy: Amaro, Ber­ger, Blasz­czyk, Bla­szyk, Gla­dy­szew­ski, Gomes, Holy, Klat­kie­wicz, Kostecki, Skrzy­pek, Sza­rata