2023-05-29 20:43:27

Czy samodzielne robienie papierosów jest tańsze niż kupowanie gotowych?

Ceny papierosów ciągle rosną, a palacze zaczynają szukać sposobów na zmniejszenie kosztów w tym zakresie. Jednym z rozwiązań jest robienie własnych papierosów, które wydaje się być tańszą alternatywą w porównaniu z kupowaniem gotowych. W tym artykule przeanalizowane zostało, czy faktycznie jest to tańsze niż kupowanie gotowych.

Koszty skręcania papierosów

Do skręcania papierosów potrzebne są trzy podstawowe elementy: tani tytoń, gilzy papierosowe i filtry. W zależności od wybranej jakości i marki koszt tych elementów może się różnić. Jednak ogólnie rzecz biorąc, koszty skręcania papierosów są niższe niż koszty gotowych papierosów. Cena za sztukę w tym przypadku wynosi około 60-80 groszy za sztukę.

Poza powyższymi elementami podstawowymi przydatna może być również maszynka lub wprawienie w skręcaniu ręcznym. Nawet w przypadku zakupu specjalnego narzędzia do robienia papierosów, koszty takiego rozwiązania są zdecydowanie niższe i pozwalają na oszczędność w dłuższej perspektywie czasowej.

Koszty gotowych papierosów

Ceny gotowych papierosów zależą od marki, jakości i kraju pochodzenia. W Polsce ceny paczki papierosów oscylują między 14 a 20 złotych, ale oczywiście istnieją również droższe opcje. Wszystko zależy od preferencji i potrzeb palące. Przy 20 papierosach w paczce cena za papierosa to od 70 groszy do 1 zł.

Porównując cenę jednego papierosa gotowego z ceną samodzielnie zrobionego papierosa, łatwo można zauważyć, że bardziej opłaca się poświęcić odrobinę swojego czasu i przygotować papierosy samemu. Tytoń, gilzy papierosowe oraz filtry kupowane w sklepach internetowych to stosunkowo niewielki wydatek, szczególnie w przypadku kupowania większych ilości materiałów.

Skręcanie papierosów versus kupowanie gotowych - podsumowanie

Analizując koszty samodzielnego robienia papierosów z tytoniu w porównaniu z zakupem gotowych papierosów, można stwierdzić, że to pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze. Nawet po doliczeniu kosztu maszynki lub czasu niezbędnego do wprawienia się do robienia papierosów własnoręcznie, inwestycja nie będzie zbyt wysoka i naprawdę szybko się zwróci.

Niewielkie koszty, kontrola nad produktem finalnym i możliwość stosowania tytoniu bez dodatkowych substancji sprawiają, że samodzielne robienie papierosów jest coraz bardziej popularne. Dodatkowo warto zauważyć, że jest to opcja bardziej ekologiczna. Wymaga mniejszego zużycia papieru, wody oraz filtrów w porównaniu z gotowymi papierosami, co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

 

 

Inne warte przeczytania:

Czym się różni SEM od SEO?

UWAGA!
Zgodnie z ustawa dotycząca wyrobów tytoniowych zakazuje się sprzedaży oraz udostępniania produktów tytoniowych osoba poniżej 18 roku życia! Zakazuje się również kupowania przez osoby pełnoletnie i udostępniania nieletnim, aż 70%  uzależnionych osób popada w nałóg przed ukończeniem pełnoletności.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij