2022-09-17 18:05:07

Siarka Tarnobrzeg zremisowała w wyrównanym pojedynku z Olimpią Elbląg

Siarka Tarnobrzeg musi pocieszyć się remisowym rezultatem 2-2 z Olimpią Elbląg w kolejnym spotkaniu w ramach eWinner 2.ligi.

Siarka Tarnobrzeg w ten weekend wybrała się w daleką podróż, bowiem dzisiejszy mecz rozegrała w nadmorskich terenach-Elblągu, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Olimpią. Podbudowani tarnobrzeżanie, po wygranej z Garbarnią Kraków liczyli na kolejne zwycięstwo.

Ta sztuka zaczęła im się udawać od 27.minuty, kiedy wynik otworzył jeden z zawodników Siarki. Marcel Tyl pewnie uderzył z połowy boiska wprost do pustej bramki rywali. Prowadzenie ekipy z Podkarpacia nie trwało jednak zbyt długo. Tylko sześć minut wystarczyło Olimpii by wyrównać rezultat tego spotkania. Yan Senkevich technicznym uderzeniem ze skraju pola karnego pokonał bramkarza z Tarnobrzega, a piłkarze na przerwę zeszli z remisem na tablicy wyników.

Sytuacja nabrała tempa w drugiej części starcia. W 65.minucie meczu drugą bramkę na korzyść gospodarzy dołożył Maciej Famulak i przez dłuższy czas wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Elblągu. Tak się jednak nie stało, bowiem na 7.minut przed końcem podstawowego czasu gry do remisu doprowadził podopieczny Łukasza Becelli- Oleksandr Yatsenko, ratując drużynę gości przed porażką.

0-1 Marcel Tyl (27)

1-1 Yan Senkevich (33)

2-1 Maciej Famulak (65)

2-2 Oleksandr Yatsenko (83)

Olimpia: Witan, Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Stefaniak, Famulak, Czernis, Senkevich, Stasiak, Gutowski.

Siarka: Adamek, Zawiślak, Agudo, Sulkowski, Hrnciar, Kwaśniewski, Tyl, Stefanik, Bieniarz, Bierzało, Pietryga.