2022-04-28 06:54:16

Konwersja roweru na elektryczny - jak przerobic?

Podobne tematy rower

Konwersja roweru na elektryczny? Tak! Tylko jak przerobić? Jeżeli nie chcemy kupować nowego roweru elektrycznego, a jedynie przerobić nasz tradycyjny rower na e-bike warto w zdecydować się na zestaw do konwersji roweru. Daje on możliwość zamiany tradycyjnego roweru na elektryczny pojazd, który będzie zapewniał większy komfort jazdy i da możliwość pokonywania dalekich tras bez najmniejszego wysiłku. Z tego tekstu dowiemy się wszystkiego o zestawie do konwersji oraz tego, jak przerobić tradycyjny rower na elektryka używając takiego zestawu. Zapraszam do przeczytania.

Zmiana roweru na elektryczny z zestawem do konwersji

Zmiana roweru na elektryczny z zestawem do konwersji jest polecana osobom, które chcą zmontować rower elektryczny, ale nie chcą wydawać na niego zbyt wiele pieniędzy. Jest to także dobry sposób na wypróbowanie możliwości swojego starego, tradycyjnego roweru. Jeśli dodatkowo mamy rower, którego na razie nie planujemy wymieniać- konwersja roweru na elektryczny pozwoli zaprezentować stary rower w nowej odsłonie. Zmiana roweru na elektryczny z zestawem do konwersji jest możliwa niezależnie od modelu roweru. Można przerobić zarówno rower górski, jak i designerską holenderkę. Oba te modele rowerów tańszym kosztem mogą zostać przerobione na rowery elektryczne, nawet jeśli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie.

Co zawiera zestaw do konwersji rowerów elektrycznych?

Zestaw do konwersji zawiera części do rowerów elektrycznych. Taki zestaw obejmuje:

akumulator, silnik, manetka, sterownik i czujnik prędkości, klamki hamulcowe lub magnetyczny czujnik hamowania, wyświetlacz lub komputer sterujący, zestaw narzędzi, wiązka przewodów ze wtyczkami.

Oczywiście, może tak być, że każdy pakiet nie będzie taki sam- przykładowo będzie miał czujnik prędkości zintegrowany z silnikiem, jednak ewentualne wątpliwości zawsze rozwieje instrukcja obsługi, którą warto przeczytać. Mimo występujących różnic, decydując się na pełen zestaw do konwersji roweru, mamy pewność, że części będą do siebie pasować dzięki optymalnie dobranym parametrom. Jeśli zdecydujemy się kupić oddzielnie pojedyncze części, musimy zadbać o to, by wszystkie ze sobą współgrały.

Na jaki zestaw się zdecydować?

Konwersja roweru na elektryczny zaprząta ci głowę, ale nie wiesz jaki zestaw wybrać? Wiedz, że podobnie jak ma to miejsce w przypadku rowerów elektrycznych, zestawy do konwersji są dostępne w różnych wersjach. Ich cena również jest inna- dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. W zależności od tego, do czego będziesz wykorzystywał rower i z jaką prędkością będziesz jeździł/a- powinieneś zdecydować się na konkretny zestaw do konwersji. Z dostępnych modeli warto zwrócić uwagę na Silnik centralny Bafang BBSHD 48 V 1000W- z nim rozpędzisz się do sporych prędkości.

Zestaw 36 V 350 W+ BATERIA 17ah to jeden z uniwersalnych i najpopularniejszych zestawów dla zaawansowanych miłośników rowerów elektrycznych, jak i osób, które dopiero zaczynają przygodę z rowerami elektrycznymi.

Konwersja roweru na elektryczny jak to zrobić

W zależności od tego, na jaki zestaw do konwersji roweru na elektryczny się zdecydujemy, konkretne części mogą być montowane w różny sposób. Powodem tego może być konstrukcja silnika albo roweru. Dlatego, zanim rozpoczniemy konwersję roweru na elektryczny, dobrze będzie, jeżeli zapoznajmy się z instrukcją- zestawy do rowerów elektrycznych powinny być w nią wyposażone. Dzięki temu uda nam się uniknąć zbędnej pracy lub uszkodzeń roweru.

Przede wszystkim ogromne znaczenie ma umiejscowienie wybranych elementów układu na rowerze, ale również rodzaj napędu.

Konwersja roweru na elektryczny może być przeprowadzona w garażu lub w warsztacie albo też możesz zamówić taką usługę w sklepie, w którym kupujesz silnik. W każdym przypadku sam możesz wybrać rodzaj napędu elektrycznego, a także pojemność i kształt akumulatora. Konwersja roweru na elektryczny powinna się udać, jeżeli masz odpowiedni zestaw do konwersji i jeżeli ma on wszystkie części do rowerów elektrycznych. Musisz również zaopatrzyć się w zestaw narzędzi, który ułatwi pracę i jest dostępny w każdym dobrym sklepie z rowerami.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij