2021-10-16 19:02:00

Porażka Siarki Tarnobrzeg z Podhalem Nowy Targ! Coraz ciaśniej w 3 lidze gr. IV

W meczu drużyn walczących o awans do 2 ligi lepsi okazali się piłkarze Podhala Nowy Targ. Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali 1-0 Siarkę Tarnobrzeg. W czołówce 3 ligi gr. IV coraz większy ścisk.

Podhale Nowy Targ rozpoczęło z przytupem spotkanie z Siarką Tarnobrzeg. Już w drugiej minucie strzał na bramkę gości oddał Mateusz Broda, ale nieznacznie chybił. Cztery minuty później po wrzutce Patryka Serafina z rzutu rożnego w "światło bramki" nie trafił Jakub Kowalski. W 20. minucie piłkarze Szymona Grabowskiego mieli najlepszą okazję na objęcie prowadzenia, ale kapitalne uderzenie Serafina obronił jeszcze lepiej Maciej Kowal.

Dwie minuty później Damian Lepiarz minął kilku rywali i oddał równie groźny strzał, ale ponownie na posterunku był Kowal. W 27. minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali piłkarze Sławomira Majaka. Krzysztof Zawiślak zagrał z linii końcowej boiska do Dawida Bałdygi, który był pięć metrów od bramki gospodarzy. Jednak w ostatnich chwili piłkę spod jego nóg wygarnął golkiper gospodarzy - Jakub Rędzio.

Sześć minut później po dośrodkowaniu Serafina z rzutu rożnego, strzał głową oddał Broda. Jednak środkowy obrońca gospodarzy nie trafił w bramkę. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dziesięć minut po przerwie Jakub Kowalski wpadł w pole karne "Siarkowców" i został sfaulowany przez Jakuba Tabora. Do "jedenastki" podszedł Serafin i pokonał Kowala, choć golkiper ekipy z Tarnobrzega wyczuł intencję strzelającego. Jednak uderzenie było na tyle precyzyjne, że znalazło drogę do siatki. W 65. minucie doskonałą okazję na wyrównanie miał Zawiśla, ale nieznacznie się pomylił.

Dziewiętnaście minut przed końcem meczu Marcel Tyl nieczysto uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i spudłował. W 85. minucie ten sam zawodnik lepiej uderzył, ale tym razem na jego drodze stanął Rędzio. W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartę, ale nie potrafili stworzyć sobie już żadnej dogodnej sytuacji do wyrówania. Natomiast gospodarze mieli dwie kapitalne okazje do podwyższenia prowadzenie po kontrach. Jednak najpierw przestrzelił Serafin, a chwilę później Olaf Nowak za mocno wypuścił sobie piłkę.

Po tym meczu Podhale jest na trzecim miejscu w tabeli 3 ligi gr. IV. Do liderującej Siarki piłkarze Grabowskiego tracą już zaledwie dwa "oczka". Coraz ciaśniej na czele tabeli.

1-0 Patryk Serfin (58-rzut karny)