https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-30 12:34:00

SMS Resovia mówi hip-hop

Podobne tematy piłka nożna SMS Resovia
Restrykcje związane z pandemią dotykają nie tylko dorosłych, ale szczególnie dzieci i  młodzież, którym zdecydowanie trudniej jest funkcjonować w obecnej rzeczywistości. Brak lub ograniczone zajęcia lekcyjne w szkole powodują utrudnienia w obszarze spotkań rówieśniczych, co skutkuje przenoszeniem wszystkich kontaktów do strefy wirtualnej. Niestety, ale izolacja w obliczu której staje współczesna młodzież sprawia, iż wzrasta poziom czyhających na nich zagrożeń w sieci.
 
W bardzo rytmiczny i stylowy sposób SMS Resovia zwraca uwagę na pociągające swoją atrakcyjnością niebezpieczeństwa w sieci. Śpiewająco, a w zasadzie rapująco rozpoczynają swój rzeszowski bit zapadając w pamięci słuchacza, a jednocześnie wskazując drogę ucieczki od wirtualnych zagrożeń „Bądźmy uważni, a na pewno rozważni. Niebezpieczne strony wciąż panują w naszej baśni...a gdy nam świeci czerwona lampka w sieci już wtedy wiadomo to nie jest dla dzieci”.
 
Słuchając tego tekstu wracam do lat mojej młodości, kiedy sam poszukiwałem muzycznych ideałów,  a nawet utożsamiałem się z tekstami klasyków polskiego hip-hopu. "Na Europy peryferiach świat mówi hip-hop". Kiedy słowa te po raz pierwszy rapował Waldemar Kasta i DonGuralesko to ich (Maja, Oliwia, Kacper i Oskar) nie było jeszcze na świecie. Teraz to oni mówią hip-hop i dają przekaz czym staje się świat wirtualny dla dzieci i młodzieży poszukujących swojej życiowej drogi.  
 
Uczniowie SMS Resovii zaprezentowali się w teledysku do piosenki "Uważaj na złą sieć",  słowa i muzykę skomponował uczeń liceum Damian Kwarciński. Z kolei za scenariusz odpowiedzialna była Pani pedagog Monika Skotni, zaś funkcję opiekuna grupy sprawował nauczyciel muzyki Pan Witold Walawender. Teledysk stał się podsumowaniem akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, którego organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Udział w akcji zaprezentował rzeszowską młodzież kreatywnie, a nawet nieszablonowo.
 
Słowa uznania należą się również SMS Resovii za wsparcie w realizacji inicjatywy oraz kierowanie pokładów kreatywności swoich wychowanków również w aktywności inne niż sportowe. Oglądając teledysk z takim team-em w roli głównej trudno nie dostrzec młodego wieku twórców kawałka "Uważaj na złą sieć", tym bardziej wielki szacunek za dojrzały tekst. Słowa „w dzisiejszych czasach bardzo łatwo szybko zbłądzić” niech niosą się w eterze i trafiają do najmłodszych odbiorców, bo przesłanie jest wartościowe i zasługuje na uznanie.
 
W moim odbiorze każda inicjatywa edukacyjna zasługuje na oklaski, a już szczególnie ta w której udział biorą dzieci i młodzież. Osobiście cieszy mnie również fakt, że jest to rap w oldschool'owym stylu, a nie żaden trap z wokalem po korekcie w Auto-Tune.
 
Czasy są szczególnie skomplikowane dla dzieci i młodzieży, jednak podążając za słowami utworu „ciężkie treningi i sportowy tryb życia to jest szkoła życia”, kreuje się w umyśle słuchacza wskazówka dla wszystkich młodych ludzi, a szczególnie tych którzy marzą o wielkiej karierze sportowej. Jeśli uważacie, że jest Wam obecnie ciężko, a sukces nie jest wam pisany to zapoznajcie się z biografią i historią dzieciństwa Cristiano Ronaldo, Kuby Błaszczykowskiego lub kapitan DevelopResu Skyres Rzeszów Jeleny Blagojević. 
 
Pamiętajcie wszystko w waszych rękach, nogach, zaangażowaniu i determinacji :) A hip-hopowym podsumowaniem niech będzie cytat z utworu "Hybryda" Wojtka Sokoła.
 
" Z resztą - Wam było ciężko?
 
Przestań skomleć, masz przecież wszystko czego potrzeba koleżko żeby tu tworzyć historię".
 
Dla tych którzy nie mieli okazji zapoznać się z utworem zdolnej, rzeszowskiej młodzieży zapraszam odwiedzić link, gdzie można wsłuchać się w kawałek z dobrym przekazem.
 
 
Korzystając z okazji pragnę przypomnieć o instytucjach zajmujących się problemami związanymi z prewencją oraz wsparciem w aspekcie zagrożeń w sieci i nie tylko. Oto lista instytucji do kontaktu:
 
●     Dyżurnet.pl – anonimowe zgłaszanie nielegalnych bądź szkodliwych treści w internecie: dyzurnet.pl
 
●     Telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli – 800 100 100
 
●     Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111
 
●     Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12
 
Autor: Mateusz Prokopiak

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

Obrońca Stalingradu 2021-04-30 17:19:12 11 1

Icek patologia to w Twoim umyśle zapewne. Smutne życie musisz mieć jak takie wiadomości w ten sposób komentujesz.

Żuraw 2021-04-30 13:26:58 0 10

Lipa, SMS Stali na pewno by lepiej nawinął

Kibic 2021-04-30 14:15:15 10 0

Szanujmy twórczość i kreatywność dzieciaków bez względu na barwy klubowe a walczmy między sobą na boisku !

Atka 2021-04-30 14:21:28 9 1

Szkoda tych dzieci, często zamaskowane pod same oczy jeżdżą na rowerach kiedy już w ogóle wyjdą z domu sprzed komputera. A obok zadowoleni rodzice - dla mnie to znęcanie nad dzieckiem. Inicjatywa godna pochwały

Git 2021-04-30 16:36:44 5 0

Brawo, fajna akcja

Obrońca Stalingradu 2021-04-30 17:19:12 11 1

Icek patologia to w Twoim umyśle zapewne. Smutne życie musisz mieć jak takie wiadomości w ten sposób komentujesz.

Prygon 2021-04-30 21:49:59 3 0

I pisze to kibic zydokomunistycznego klubu założonego dla chłopów robotników gdy jeszcze trwała wojna

z wawy 2021-04-30 23:10:57 5 0

Na Transfermakt pl, klub Resovia jest już na 12 pozycji jezeli chodzi o ulubione druzyny w I lidze, wiec klikajcie dalej, jest dobrze...

damian jabłoński 2021-05-01 00:14:24 2 0

my to na srali w d****e dymani

Tvn =WSI24 2021-05-01 09:46:54 2 0

WSI i SB oddelegowały do FOZZ swoich współpracowników. Tak do Rady Nadzorczej trafił Dariusz Rosati, współpracownik SB o pseudonimie "Buyer". Polityk Platformy Obywatelskiej.

Kam 2021-05-01 18:33:48 1 0

Fajna sprawa według mnie, covidioza bardzo negatywnie wpływa na dorosłych a co dopiero na dzieci.. nasze dzieciństwo było jednak fajniejsze

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij