http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-12-21 08:48:24

Kuchnia czarna, biała a może w szarościach? Poznaj najnowsze trendy!

Jest nazywana sercem domu. To w niej przygotowujemy i spożywamy posiłki, spędzamy wspólnie czas. Kojarzy się z ciepłem, zapachem smacznego jedzenia i aromatem gorącej kawy. Skupia pozytywną energię i jest miejscem zrzeszającym domowników, dlatego tak chętnie w niej przesiadujemy. Jak ją zaaranżować, by nie tylko była funkcjonalna i wygodna, ale też cieszyła oczy estetyką, wpasowując się w obecnie panujące trendy? Na początku warto zastanowić się nad wyborem koloru naszej wymarzonej kuchni.

Elegancka czerń

Bez wątpienia kolor czarny przywodzi na myśl wytworność i klasę. Urządzenie kuchni przy użyciu mebli o tej barwie to nie do końca praktyczny pomysł dla osób, które sporo gotują, mają dużą rodzinę, małe dzieci, a każde odbijający się na froncie odcisk palców, budzi w nich grozę. Jednak, jeśli na szali postawimy wysublimowany charakter pomieszczenia w tym odcieniu, elegancje i wyrafinowaną estetykę, częste sprzątanie zostanie wynagrodzone cieszącym oczy efektem wizualnym. Należy zastanowić się nad plusami i minusami tego typu aranżacji. A jeśli wciąż rozważacie, czy dobrą opcją będzie czarna kuchnia – inspiracje z pewnością pomogą Wam podjąć decyzję.

W projektowaniu pomieszczenia ważne jest użycie odpowiedniego oświetlenia. Przy tym kolorze dobre światło ma wielkie znaczenie - ociepli wnętrze, nada mu przyjemną poświatę, jednocześnie podkreślając szykowność. Jeżeli zdecydujecie się na lakierowane fronty, uzyskacie efekt odbijania blasku, co też wpłynie na podkreślenie stylu glamour.

Ciemna głęboka barwa wykorzystywana jest zazwyczaj przy projektach nowoczesnych. Złote zdobienia dobrze harmonizują z tego typu kompozycją. Odpowiednio dobrana armatura dopełnia dzieła. W tego typu stylizacjach raczej liczy się minimalizm i wysmakowane dodatki, by nie wywołać efektu przytłoczenia.

Modna biel

Kuchenna przestrzeń w jasnych barwach to rozwiązanie uniwersalne. Niezależnie od metrażu ten kolor będzie dobrym pomysłem. Duże wnętrze zyska lekkości, natomiast mniejsze pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Jest bezpiecznym wyborem, łatwo ją skomponować z innymi materiałami.

Kuchnia w bieli uzupełniona o drewniane elementy – blat, krzesła, podłogi, zyska ciepły, przytulny charakter. Meble o połyskliwych, lakierowanych frontach sprawdzą się również w połączeniu z elementami utrzymanymi w macie, np. z zaprojektowaną w ten sposób fakturą wypełniającą przestrzeń pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami.

Pomiędzy czernią a bielą – topowe szarości

Jeżeli kiedykolwiek szarość w wykończeniu pomieszczeń wydawała Wam się nijaka, pozbawiona charakteru, zimna, to czas ten stan odczarować. Moda na szare kuchnie rozpanoszyła się w najnowszych trendach architektonicznych i patrząc na to, jakie ciekawe koncepcje są serwowane potencjalnym klientom, długo nie przeminie.

Godną docenienia cechą tej barwy jest możliwość łączenia z praktycznie każdym kolorem. Zaprojektowanie kuchni industrialnej, w której szarość dominuje i dobranie do niej krzykliwego koloru, będzie ciekawym akcentem, który ożywi wnętrze. Wystarczą konkretne dodatki, a efekt gwarantowany.
Możliwości adaptacji kuchennego pomieszczenia przy użyciu mebli w tym kolorze jest wiele. Można postawić na nowoczesne, połyskliwe wyposażenie, wsparte o miodowe, drewniane blaty i elementy wykończeniowe, wówczas nabierze bardziej przyjaznej i komfortowej formy. A może matowe fronty? Ich spokojna, stonowana toń, pomoże na ekspozycję innych elementów, które możemy wysunąć na pierwszy plan, jak np. glazura ścienna o nietypowej stylizacji. Kolejnym plusem jest to, że kolor ma wiele odcieni – od niebieskawych, popielatych, stalowych przez cieplejsze gamy po ciemny grafit. Dzięki umiejętnym zabiegom doboru barwy można wpłynąć na styl wnętrza, optycznie je powiększyć lub zmniejszyć, ocieplić lub nadać chłodnego wyrazu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij