http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-03-24 09:23:21

Właściciel klubu Bundesligi pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Może być gotowa już jesieną

Podobne tematy Dietmar Hopp koronawirus
Na zdjęciu Dietmar Hopp, właściciel TSG Hoffenheim. Jedna z jego firma prowadzi zaawansowane badania nad szczepionką na koronawirusa.
Na zdjęciu Dietmar Hopp, właściciel TSG Hoffenheim. Jedna z jego firma prowadzi zaawansowane badania nad szczepionką na koronawirusa.
Dietmar Hopp, właściciel niemieckiego klubu TSG Hoffenheim (Bundesliga) przekonuje, że szczepionka na koronawirusa może być gotowa już jesienią. Jego firma prowadzi zaawansowane prace nad zwalczaniem COVID-19.
 
- Szczepionka na koronawirusa może być gotowa jesienią - mówi Dietmar Hopp, właściciel TSG Hoffenheim we "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 
79-letni Dietmar Hopp oprócz zaangażowania w piłkę nożną zajmuje się badaniami medycznymi. Jedna z jego firm, CureVec, intensywnie pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Świat usłyszał o niej, gdy odmówiła Donaldowi Trumpowi. Prezydent USA chciał mieć lek na wyłączność, tylko na rynek amerykański.
 
Jak informuje "Die Welt" administracja Donalda Trumpa zaoferowała Dietmarowi Hoppowi ogromne pieniądze za możliwość przejęcia firmy CureVec. Donald Trump chciał, by szczepionka była dostępna w pierwszej kolejności dla Amerykanów. Dietmar Hopp się sprzeciwił.
 
- Jeżeli w najbliższym czasie uda nam się opracować szczepionkę na koronawirusa, to powinniśmy jak najszybciej dotrzeć do ludzi, zapewnić im ochronę i pomoc nie tylko na szczeblu regionalnym, ale również na całym świecie - powiedział Dietmat Hopp w "Die Welt".
 
Czy firma Dietmara Hoppa okaże się zbawieniem dla świata piłki? Wygląda na to, że są na to spore szanse. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, szczepionka może być gotowa jesienią - mówi Dietmar Hopp w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 
- Badania to zawsze strefa niepewności. Dlatego są takie skomplikowane i drogie. Mogą się zdarzyć opóźnienia, jeśli np. badacze sami się zarażą. I są jeszcze długie procedury dopuszczenia leku. Dlatego to wszystko spekulacje: ja mówię, że możliwa jest szczepionka jesienią, ale opóźnienia też są możliwe. Opóźnienie do stycznia 2021 byłoby jeszcze do zniesienia. Opóźnienie do grudnia 2021 już nie - mówi Hopp.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij