2020-02-05 12:48:00

90 minut z: Paweł Piątek

Poczytajcie 90 minut z Pawłem Piątkiem. Nowy zawodnik Watkem Korony Rzeszów odpowiedział na nasze pytania w cyklu "90 minut z...". Ostatnim klubem Pawła Piątka była Polonia Przemyśl, w swoim CV ma również występy w takich klubach jak: Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski a także Cracovia Kraków.

"90 minut z..." to nowy cykl podkarpacieLIVE, który ma na celu przybliżyć Wam nieco sylwetki podkarpackich zawodników. 90 minut w 25 pytaniach, które zadaliśmy Pawłowi Piątkowi.

Imię i Nazwisko - 90 minut z... Pawłem Piątkiem

Imię i nazwisko: Paweł Piątek
Data urodzenia: 09.05.1995r. (24 lata)
Pozycja: napastnik

Aktualny klub: Korona Rzeszów

Wcześniejsze kluby: Polonia Przemyśl (wychowanek), Cracovia Kraków, Orzeł Przeworsk, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski

90 minut z Pawłem Piątkiem, czyli szybki mecz w 25 pytaniach:

1. Zostałem piłkarzem, bo… ?

W wieku 8 lat brat zaprowadził mnie na pierwszy trening, od tego czasu nie wyobrażam sobie życia bez grania w piłkę

2. Jeśli nie piłkarz to… ?

Może piosenkarz, podobno dobrze mi to wychodzi

3. Największy piłkarski wzór?

Ronaldinho

4. Klub któremu kibicujesz od dziecka?

Manchester United

5. Zespół w którym nigdy byś nie zagrał?

Nie ma takiego klubu

6. Najlepszy trener z którym pracowałeś?

Wielu było dobrych trenerów z którymi pracowałem, od każdego można było wyciągnąć coś dobrego, za dużo nazwisk żeby wymienić pojedynczo. Dziękuję każdemu, który pomógł mi stać się lepszym zawodnikiem.

7. Z którym arbitrem poszedłbyś na piwo?

Chyba z żadnym, nie mam zbyt wielu dobrych znajomych wśród sędziów

8. Ekstraklasa w TV czy lokalna piłka na stadionie?

W TV oglądam tylko ważniejsze mecze, zdecydowanie wolę przejść się na stadion i pooglądać na żywo.

9. Mam słabość do...

Coca-Coli

10. Czy masz przedmeczowe rytuały/przesądy?

Wchodząc na murawę wyrywam kępkę trawy, wykonuje znak krzyża i wrzucam tę trawę pod koszulkę, to chyba jedyny.

11. Największy motywator w szatni?

Trener Grzegorz Opaliński był świetnym motywatorem.

12. Największy żartowniś w szatni?

Mateusz Wanat

13. Ile powinien zarabiać piłkarz?

To kwestia indywidualna, obie strony powinny być zadowolone, klub i zawodnik.

14. Ławka i stabilna pensja czy pierwszy skład i niższe zarobki?

Pierwszy skład i niższe zarobki

15. Najtrudniejszy mecz w życiu?

Przegrany mecz barażowy o wejście do drugiej ligi w Motorze Lublin. Przegraliśmy 0:1 z Olimpią Elbląg a na wyjeździe nie udało się odrobić strat.

16. Najgłupsza kartka w karierze?

Czerwona kartka na finałach Mistrzostw Polski juniorów. W ostatniej minucie meczu z Legią, przez co kilka meczy byłem zawieszony. Do tej pory uważam, że sędzia nas skrzywdził, ale mogłem to powiedzieć w bardziej cenzuralnych słowach.

17. Twój największy wybryk podczas zgrupowania/okresu przygotowawczego?

Raczej na zgrupowaniach żadnych spektakularnych akcji nie było.