2019-08-12 14:00:40

Klasa O Dębica: Victoria Czermin zagrała na piątkę [Podsumowanie 1. kolejki]

Victoria Czermin (biało-czerwone stroje) pewnie pokonała zespół z Głowaczowej (fot. Mariola Wróblewska)
Rozgrywki ruszyły także w dębickiej okręgówce. Wicemistrz poprzedniego sezonu pewnie pokonał LKS Głowaczowa. Falstart zaliczyła Lechia Sędziszów Małopolski.

Strzelec Frysztak wysoko przegrał ze Smoczanką Mielec, w składzie której zagrał Sebastian Łętocha. Goście na prowadzenie wyszli w 27. minucie po golu Patryka Krzystyniaka, a pięć minut później było już 0-2 po golu tego samego piłkarza. Radość mielczan trwała zaledwie 120 sekund, gdy do siatki trafił Grzegorz Jurczak. W 40. minucie prowadzenie gości podwyższył Michał Myjak. Po zmianie stron dla gospodarzy ponownie strzelił Grzegorz Jurczak. Końcówka meczu należała już jednak do mielczan, bowiem po golu zdobyli Marek Skrzypek i Maciej Walczak.

Drugi mielecki zespół uległ Radomyślance Radomyśl Wielki. Piłkarskie Nadzieje Mielec na prowadzenie wyszli już w 4. minucie, gdy do siatki trafił Martin Radoń. Od tej pory strzelali już tylko goście, a wyrownanie nastąpiło jeszcze przed przerwą, gdy bramkę zdobył Piotr Szydło. Po przerwie Radomyślanka zdobyła jeszcze trzy gole, z których dwa autorstwa były Jakuba Szewczyka, a jednego zdobył Mirosław Halada.

Olchovia Olchowa skromnie pokonała Lechię Sędziszów Małopolski, która nie tak wyobrażała sobie inaugurację rozgrywek. Ten kto się spóźnił miał czego żałować, bowiem jedyna bramka padła w 3. minucie po samobójczym trafieniu Patryka Łagowskiego.

Victoria Czermin rozgromiła LKS Głowaczowa i tym samym potwierdziła, że także w tym sezonie będzie się liczyć w walce o awans do czwartej ligi. Dwa gole dla wicemistrza dębickiej okręgówki zdobył Wojciech Soboń, a po jednym dołożyli Kamil Waręda, Kamil Dąbek i Kamil Kłos.

Victoria Czermin - LKS Głowaczowa 5-0 (4-0)

1-0 Wojciech Soboń (10)
2-0 Kamil Waręda (17)
3-0 Wojciech Soboń (27)
4-0 Kamil Dąbek (29)
5-0 Kamil Kłos (63)