2017-03-11 21:53:19

Resovia przegrała mecz na szczycie z Garbarnią Kraków

Pierwszy gol dla Resovii padł z rzutu karnego, który skutecznie egzekwował Bartłomiej Buczek.
Piłkarze Resovii przegrali 2-3 w meczu na szczycie z Garbarnią Kraków. Dzisiejszy rywal "Pasiaków" to akutalny wicelider.

Podopieczni Szymona Szydełko mieli dziś szanse wyprzedzić zarówno Garbarnię Kraków, jak i lokalnego rywala - Stal Rzeszów. Niestety nie zdołali jej wykorzystać, choć początkowo wydawało się, że mają spore szanse.

Goście wyszli na prowadzenie już w 6. minucie spotkania po golu Bartłomieja Buczka z rzutu karnego.

Piłkarze Garbarni doprowadzili do wyrównania nieco ponad kwadrans później po trafieniu Michała Kitlińskiego, a za kolejne 10 minut byli już na prowadzeniu dzięki trafieniu Tomasza Ogara.

Resovia wcale jednak nie zamierzała odpuszczać. Po zaledwie kilku minutach do wyrównania doprowadził Mirosław Kmiotek. Do przerwy "Pasiaki" remisowały w Krakowie 2-2.

W drugiej połowie zawodnicy z Rzeszowa mieli kilka świetnych okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie udało im się niestety tego zrobić.

Sztuka ta udała się za to Garbarni Kraków. Po głębokiej wrzutce Krzysztofa Kalemby z rzutu wolnego piłkę delikatnie trącił Marek Masiuda, a ta wpadła do siatki Marcina Pietryki dając wygraną gospodarzom.

W końcówce meczu na ławce rezerwowych "Pasiaków" było nerwowo. Czerwoną kartką przez sędziego ukarany został rezerwowy bramkarz Piotr Lipka.

0-1 Bartłomiej Buczek (6-karny)
1-1 Michał Kitliński (23)
2-1 Tomasz Ogar (34)
2-2 Mirosław Kmiotek (37)
3-2 Marek Masiuda (78)

Garbarnia Kraków: Cabaj - Piszczek (86. Pawłowicz), Kujawa, Kalemba, Mistrzyk, Kitliński (56. Liput), Kostrubała (64. Pietras), Masiuda, Nieśmialowski, Ogar, Siedlarz (73. Górecki).

Resovia: Pietryka - Żmuda, Domoń, Makowski, Pelc (80. Bieniasz), Kmiotek, Kaliniec, Wiejak (75. Chamera), Staszczak (58. Barszczak), Dziedzic (70. Pałys-Rydzik), Buczek.

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).
Żółte kartki: Kujawa, Piszczek, Siedlarz - Domoń, Pietryka, Kaliniec, Żmuda.
Czerwona kartka: Lipka (90+2, na ławce rezerwowych).