2021-12-28 08:12:37

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to materiał, który kojarzy nam się głównie z branżą transportową oraz budowalną. Jest to jednak materiał biodegradowalny o bardzo szerokim zastosowaniu, świetnie sprawdzi się między innymi w branży medycznej oraz… podczas ćwiczeń.

Cechy i rodzaje pianki polietylenowej

Jest to materiał, jak już wspomnieliśmy, biodegradowalny, który cechuje się dużą elastycznością, lekkością oraz miękkością. Mimo tego, jest jednak niesamowicie wytrzymałym materiałem, który może wytrzymać naprawdę wiele. Świetnie amortyzuje, a także izoluje dźwięk oraz temperaturę.

Pianka polietylenowa (https://opaksystem.pl/pl/c/Pianka-polietylenowa/65) może przyjąć dwie postaci niesieciowaną oraz sieciowaną. Przede wszystkim różnią się tym, że pianka niesieciowana cechuje się o wiele mniejszą wytrzymałością i nie da się jej ponownie formować. Równocześnie jest jednak także tańsza, może więc być o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Gdzie stosuje się piankę polietylenową

Popularność pianki wzięła się między innymi z jej szerokiego zastosowania w różnych branżach. Przede wszystkim jest świetnym wypełniaczem dla branży transportowej, sprawdza się jako wypełniacz do paczek, który amortyzuje wszelkie wstrząsy, oraz chroni przed zarysowaniami. Materiał ten ma także właściwości antystatyczne co idealnie sprawdza się podczas transportu elektroniki.

Jednym z równie częstych sposobów na wykorzystanie pianki polietylenowej jest branża budowlana. Zyskała swoją popularność głównie dzięki właściwościom termoizolacyjnym, sprawdza się więc podczas układania paneli podłogowych jako podkład, oraz do izolacji ścian i stropów. Materiał nie jest drogi, a idealnie sprawdza się w tej roli.

Czasem zastosowanie pianki jest na tyle dobrze wykonane, że nie zdajemy sobie nawet sprawy, że to ona. Niektórzy nie wiedzą nawet, że materace które posiadają w domu są wykonane właśnie z pianki polietylenowej. Branża meblarska od lat czerpie z tego wdzięcznego materiału. Sprawdza się także jako wypełnienie krzeseł i foteli, które są wygodne oraz w przystępnych cenach.

Przeprowadzki i remonty to kolejna gałąź biznesu, która bardzo polubiła się z pianką polietylenową. Najczęściej określa się ją po prostu jako piankę do pakowania mebli, chroni przenoszony dobytek przed przetarciami i uszkodzeniami.

Pewnie nie zastanawialiście się z czego została wykonana wasza mata do ćwiczeń? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to właśnie pianka polietylenowa. Miękka, lekka i amortyzująca nasze stawy podczas ćwiczeń od lat jest wykorzystywana na siłowniach, w salonach fitness i w naszych domach.

Wszystkie pianki polietylenowe są takie same?

Przedsiębiorcy tak bardzo polubili ten materiał, ponieważ da się go modyfikować w zależności od potrzeb, podczas procesu produkcji. Można wzbogacić ją wtedy o dodatkowe barwniki oraz inne właściwości takie jak antystatyczność.

Dzięki temu każdy przedsiębiorca może dopasować piankę polietylową do swojego biznesu, zoptymalizować tak, że będzie idealna dla jego produkcji. Znacznie ułatwia to późniejsze działania, ponieważ niezależnie od branży z dopasowanym materiałem pracuje się wygodniej i szybciej.

Pianka polietylenowa – uniwersalny materiał

Pianka polietylenowa to materiał, który swoją popularność zawdzięcza swojej uniwersalności. Sprawdza się w wielu branżach w różnym wydaniu. Możliwość dopasowania do swoich potrzeb jej grubości, koloru oraz innych parametrów sprawia, że przedsiębiorcy chętnie po nią sięgają. Dodatkowo można formować ją niczym styropian w różne kształty, a jest ona o wiele trwalsza.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij