http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-06-18 11:06:05

Jak zarabiać w zakładach sportowych? Valuebety

fot. pexels.com
fot. pexels.com
W nomenklaturze bukmacherskiej coraz częściej mówi się o wyszukiwaniu najbardziej wartościowych zakładów, tak zwanych valuebetach. Czym zatem one są i jak pomocne staje się wyszukiwanie najbardziej wartościowych zakładów u legalnych bukmacherów?
 
Odpowiedzmy na pytanie przytoczone na wstępie. Valubet to zakład, w którym analitycy zawyżyli jego wartość względem naszej oceny oraz czynnika prawdopodobieństwa wyniku. Bukmacherom niejednokrotnie zdarza się zawyżyć kursy, najczęściej przy mnie popularnych dyscyplinach i meczach.

W jaki sposób matematycznie określić valuebeta? Tak prezentuje się najprostszy wzór matematyczny:

p*k = wartość value

p – procent na sukces powodzenia zakładu (wcześniej dzielony przez 100)

k – kurs wystawiony na zdarzenie

Kiedy otrzymany wynik wyższy od wartości 1, wtedy mówimy o zakładzie valuebet. Procentowy sukces na wygraną należy oszacować samodzielnie lub za pomocą doświadczonych graczy. Umiejętność nabywa się latami poprzez analizę statystyk, interesowanie się dyscypliną sportową oraz weryfikacją odnoszonych przez nas wyników w bukmacherce.

Automatycznie w głowie pojawia się kontrolka i snuje się pytanie, czy obstawianie zakładów valuebet jest legalne i zgodne z regulaminem bukmachera? Oczywiście, że tak. Zawyżone kursy są niedopatrzeniem ze strony firm bukmacherskich. Jeśli w kuponie znajdzie się kurs z zawyżoną wartością, bukmacher nie ma prawa w tym momencie zmniejszyć obstawionego kursu. Najlepiej wartości valubet wyszukiwać w kursach długoterminowych.

Aby skutecznie odnajdywać valuebety, niezbędna jest umiejętność wyszukiwania i porównywania kursów bukmacherskich. Istnieją dwie metody pomagające w odszukiwaniu kursów z oferty bukmacherów:
 
  1. Wyszukiwarki kursowe
     
Coraz częściej w internecie można znaleźć strony, które wyszukują, porównują i grupują kursy na poszczególne wydarzenia sportowe. Przykładem jednej z nich jest serwis www.zaklady.pl, który analizuje kursy bukmacherskie, statystyki sportowe, a następnie wyszukuje tzw. valuebety.

Warto na podstawie naszych obserwacji oszacować, która wyszukiwarka podaje najbardziej rzetelne kursy. Istnieje prawdopodobieństwo, że mało wiarygodne źródło będzie podawało nieprecyzyjne dane względem rzeczywistych wartości. W przypadku podstawienia błędnych danych pod wzór otrzymamy błędne wyniki, przez co nasze starania pójdą na marne. Najważniejsze jest zatem korzystanie z najbardziej wiarygodnych źródeł, takich jak strona www.zaklady.pl.
 
  1. Wyszukiwanie ręcznie
     
Chyba najbardziej tradycyjna i powszechna metoda wyszukiwania kursów. Ma ona swoje zalety. Przede wszystkim zdobywamy najbardziej rzetelne dane, prosto ze źródła. Samodzielnie i według własnego upodobania możemy porównywać i grupować kursy na dane zdarzenie sportowe. Największym minusem jest czasochłonność, przeglądanie każdej strony bukmachera zabiera sporo czasu.

Na koniec warto jednak zapamiętać, że valubet nie jest gwarancją wygranej! Najbardziej wartościowe zakłady zwiększają prawdopodobieństwo wygranej, jednak nigdy nie są zapewnieniem zwycięstwa i wygrania kuponu. Nie da się ukryć, że wyszukiwanie valuebetów należy do trudnych zadań, jednak jest jedną z podstaw strategii wśród najbardziej doświadczonych graczy, którzy realizują długoterminowe zyski.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij