2018-03-31 14:59:00

Po znakomitym meczu Wólczanka Wólka Pełkinska wygrała z Wiślanami Jaśkowice i pozostaje liderem 3 ligi!

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała z Wiślanami Jaśkowice 4-3. Do przerwy goście prowadzili 3-1, ale w drugiej połowie gospodarze zdominowali Wiślan.

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała z Wiślanami Jaśkowice po znakomitym meczu. Gospodarze odwrócili losy meczu z 1-3 na 4-3. Przed meczem piłkarze obu ekip uczcili minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłych zawodników Wólczanki Wólka Pełkińska.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie spotkania. Wynik meczu otworzył Bartosz Czarnecki po zamieszaniu w polu karnym. Najpierw strzał został zablokowany przez jednego z obrońców, ale dobitka Czarneckiego znalazła już drogę do bramki.

Cztery minuty później Mateusz Krasuski pięknym strzałem z dystansu dał dwubramkowe prowadzenie Wiślanom.

W 39. minucie nadzieje na korzystny wynik Wólczance dał Kamil Hul, który dobił strzał Krzysztofa Pietlucha. Jednak jeszcze w tej samej minucie płaskim strzałem z pięciu metrów Mateusz Krasuski ponownie wyprowadził gości na dwu bramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron Wólczanka prowadziła grę w Wólce Pełkińskiej. Podopieczni Grzegorza Sitka zdominowali to spotkanie, ale długo nie mogło nić wpaść do siatki. Dopiero w 76. minucie Volodymyr Khorolskyi strzałem głową po dośrodkowaniu Mateusza Kocura strzelił bramkę kontaktową.

Siedem minut przed końcem meczu Jakub Więcek doprowadził do wyrównania. 23-letni pomocnik zdobył gola strzałem z 16 metrów. W doliczonym czasie gry Marek Gwóźdź strzelił zwycięską bramkę dla Wólczanki Wólka Pełkińska pięknym strzałem w okienko bramki strzeżonej przez Sebastiana Ropka.

Tym samym Wólczanka pozostaje na fotelu lidera 3 ligi gr. IV. Zawodnicy Wólczanki Wólka Pełkińska godnie uczcili pamięć tragicznie zmarłych kolegów.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Wiślanie Jaśkowice 4-3 (1-3)

0-1 Bartosz Czarnecki (17)
0-2 Mateusz Krasuski (21)
1-2 Kamil Hul (39)
1-3 Mateusz Krasuski (39)
2-3 Volodymyr Khorolskyi (76)
3-3 Jakub Wiącek (83)
4-3 Marek Gwóźdź (90+2)