2013-11-23 22:25:08

Remisowe derby Podkarpacia. Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 1-1 [WIDEO]

Stal Rzeszów uratowała punkt w końcówce meczu z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Od samego początku spotkania obie drużyny wzajemnie się badały. Żadna z ekip nie odważyła się bardziej otworzyć w obawie o kontrata. Gola jako pierwsi zdobyli piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Stało się to w 33. minucie za sprawą Jakuba Wróbla, który wykorzystał podanie od partnera z pola i strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Piłkarze Stali Rzeszów tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę mięli szansę wyrównać stan pojedynku, lecz strzał jednego z „Biało-Niebieskich” w ostatniej chwili wybronił Artur Melon.

Druga połowa spotkania stanęła pod znakiem mądrej gry drużyny Siarki w obronie. Gospodarze pomimo kilku prób nie potrafili pokonać Melona. Na bramkę kibicom z Rzeszowa przyszło czekać aż do 83. minuty. Wtedy to Rzeszowianie wykonywali rzut rożny. Piłka w polu karnym trafiła na głowę Damiana Jędryasa, który uszczęśliwił miejscowych fanów.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć w końcówce Stal miała szansę na objęcie prowadzenia.

Po meczu piłkarze i trenerzy Siarki mięli pretensje do arbitra o to, że tuż przed zdobyciem bramki dającej remis nie odgwizdał faulu na obrońcy Siarki - Bartłomieju Makowskim. Jednak to, czy decyzja sędziego była słuszna czy nie i tak nie wpłynęłoby już na zmianę rezultatu.

"Siarkowcy" w drugiej połowie nie oddali ani jednego strzału stanowiącego zagrożenie dla bramkarza gospodarzy. Rzeszowianie konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki, aż w końcu sztuka ta się udała. Później mieli przewagę, ale brakowało im skuteczności. Podział punktów wydaje się więc sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

0-1 Wróbel (33)
1-1 Jędryas (83)

Stal: Lewandowski - Konrad Hus, Bednarczyk, Baran, Krzysztof Hus - Maślany (65. Lisańczuk), Więcek (60. Jakubowski), Drelich, Jędryas, Kolesnikovs (46. Szczoczarz) - Prędota

Siarka: Melon - Korona, Makowski, Baran, Sulkowski - Frankiewicz, Popiela (78. Tunkiewicz), Stępień - Persona (88. Ciećko), Wróbel (61. Szewc) - Truszkowski

Sędziował: Piotr Idzik z Poznania. Żółte kartki: Szczoczarz - Persona. Widzów: 1500

źródło: polskieligi.net / stalrzeszow.pl