2013-09-29 22:19:32

Karpaty poległy w Lublinie - kontrowersje z powtarzanym karnym

Piłkarze Karpat Krosno przegrali w meczu wyjazdowym z Lublinianką 1-2. Jedna z bramek dla miejscowych padła po kontrowersyjnej decyzji sędziego.

Miejscowi dosyć szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 7. minucie Piotra Hajduka pokonał Patryk Grzegorczyk.

Po przerwie gospodarze strzelili drugiego gola po dosyć kontrowersyjnej decyzji sędziego. Rzut karny podyktowany za faul Hajduka na Grombie w polu karnym wykonywał Erwin Sobiech. Kiedy golkiper gości obronił strzał lubelskiego napastnika, arbiter nakazał powtórkę jedenastki.

Protestowała cała krośnieńska drużyna, włącznie z trenerem Szymonem Szydełko. Michał Ziemba pozostał jednak nieugięty. Szkoleniowca Karpat odesłał na trybuny i uznał zdobytego po powtórce gola pomimo, iż Hajduk w bramce zachowywał się w sposób identyczny jak za pierwszym razem.

Podrażnieni całą sytuacją goście natychmiast po wznowieniu gry strzelili kontaktowego gola. Bartłomiej Buczek mierzonym strzałem z linii pola karnego pokonał Marcina Zapała.

Karpaty nie zdołały strzelić wyrównującej bramki. W końcówce meczu, po tym jak za drugą żółtą kartkę z boiska uzunięty został Sobiech, miejscowi zamknięci byli na własnej połowie.

Szczegółowa relacja z meczu Lublinianka - Karpaty Krosno.

źródło: własne