2023-12-17 12:42:30

Niedźwiadki Chemart Przemyśl pokonaly WKK Active Hotel

Po udanym występie z Eneą Poznań, Niedźwiadki ponownie pokazały wysoki poziom i pokonały WKK Active Hotel Wrocław 102-84. Niesamowitą passę zaliczył Carren Wilson JR, który odnotował 35 punktów.

Wrocławianie nie mieli wczoraj szans stając naprzeciw Carrena Wilsona JR, który zaliczył eval 44 punktów; odnotowująć 35 puntków plus 8 asyst. Śmiało można stwierdzić, że było to jedno z najlepszych spotkań Niedźwiadków w pierwszej lidze. Ostatnim razem gospodarze, WKK Active Hotel Wrocław prowadzenie w swoich rękach mieli w 12.minucie po rzucie Jakuba Kolenera. Później mecz toczył się na korzyść przyjezdnych.

Od 15.minuty kibice mogli oglądać imponującą grę duetu Wilson-Puchalski. Pierwsza kwarta zakończyła sie minimalnym prowadzeniem przemyślan, a potem było już tylko lepiej. Do długiej przerwy dziesięć z piętnastu zdobytych wtedy punktów należało do Wilsona. Na moment zrobiło się jednak niebezpeicznie, gdyż kontuzji stopy doznał Sebastian Rompa. Na dwie minyty przed finalną serią przewaga Przemyśla stopniała do dziesięciu punktów.

Wyżej wspomniany duet wziął na swoje barki ciężar ostatnich minut i w 4. kwarcie zdobyli łąćznie 19 punktów. Swoje "trzy grosze" dołożył Rafał Serwański. Na odwrócenie losów przedz WKK nie było już szans.

WKK Acitive Hotel Wrocław - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 84:102 (26:28, 16:29, 21:19, 21:26)

WKK Active Hotel: Koelner 17 (2x3, 10 as., 2 prz.), Ochońko 7 (1x3, 5 as., 4 str.), Patoka 12 (1x3, 7 zb.), Rosołowski 0, Karwik 0 oraz Kowalczyk 18, Kempa 18 (1x3, 4 prz.), Walczak 5 (5 as.), Ashaolu 4, Matusiak 3.

Niedźwiadki: Wilson Jr 35 (7x3, 8 as., 3 prz.), Serwański 5 (1x3, 4 as., 4 str.), Chrabota 12 (2x3), Janczak 9 (3 prz., 2 bl.), Rompa 10 oraz M. Puchalski 23 (4x3, 9 zb.), K. Majka 6 (2x3, 5 as.), Mboya Kotieno 2 (2 bl.), Uberna 0, Skubiński 0.