2023-12-17 12:26:00

Miasto Szkła Krosno wysoko pokonało Hydro Truck Radom!

Miasto Szkła Krosno pokonało Hydro Truck Radom! (fot. Dariusz Błażejowski)
Miasto Szkła Krosno nie miało problemów z pokonaniem Hydro Truck Radom. O zwycięstwie zdecydowała przede wszystkim trzecia kwarta. Przed meczem oficjalnie pożegnano Dariusza Oczkowicza.

Przed meczem pomiędzy Miastem Szkła Krosno a Hydro Truckiem Radom doszło do oficjalnego pożegnania Dariusza Oczkowicza, który reprezentował barwy "Biało-zielonych" przez 20 lat. Zastrzeżono również koszulkę z numerem "6", co oznacza że nigdy więcej żaden koszykarz nie będzie mogł grać z tym numerem.

Chwilę później do gry przystąpili koszykarze. Początek meczu był znakomity dla podopiecznych Edmundsa Valeiko, którzy wyszli na prowadzenie 9-0. Później goście nieco zniwelowali straty, ale całe spokanie było prowadzone pod dyktando gospodarzy.

Przełomowa dla losów całego pojedynku była trzecia kwarta. Zawodnicy Miasta Szkła wygrali ją aż 22-8. W ostatniej części gry mecz stracił swoją temperaturę. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 85-62.

Miasto Szkła Krosno - Hydro Truck Radom 85-62 (25-20, 18-17, 22-8, 20-17)

Miasto Szkła Krosno: Stankowski 11, Trubacz 11, Wrona 6, Zagórski 12, Łałak 5 oraz Rasnick 15, Jaworski 0, Jankowski 12, Griszczuk 2, Sobiech 11, Tarnawski 0

Hydro Truck Radom: Sowa 4, Wiliams 8, Laihonen 8, Ciechociński 7, Szymański 11 oraz Wall 0, Formella 9, Krzych 4, Sadowski 11