2023-08-16 20:34:54

Legion Pilzno pokonał u siebie Lechię Sędziszów Małopolski

Legion Pilzno może cieszyć się z dopisanych trzech punktów na swoje konto po zwycięstwie 3-1 nad Lechią Sędziszów Małopolski.

Za nami druga kolejka 4.ligi podkarpackiej, w której Legion Pilzno ugościł na swoim terenie Lechię Sędziszów Małopolski. W pierwszej połowie wydawało się, że zawodnicy zejdą na przerwę z bezbramkowym remisem. Tak się jednak nie stało i w 44.minucie bramkę zaliczył piłkarz gospodarzy Jakub Szewczyk.

Jak się później okazało, nie był to ostatni celny strzał tego zawodnika w starciu z Lechią, Szewczyk ponownie odnalazł drogę do bramki w 58.minucie i podwyższył prowadzenie na 2-0. Dziesięć minut później kontakt udało się nawiązać drużynie z Sędziszowa Małopolskiego za sprawą gola Bartłomieja Karczewskiego.

Gospodarze postawili jednak kropkę nad "i" odnotowując trzecią bramkę. Jej autorem w 71.minucie był Miłosz Chmura. Legion po remisie z JKS-em dopisał dziś pierwszą pełną pulę na czwartoligowe konto.

1-0 Jakub Szewczyk (44)
2-0 Jakub Szewczyk (58)
2-1 Bartłomiej Karczewski (68)
3-1 Miłosz Chmura (71)

Legion: Maniecki, Czyjt, Syguła, Buras, Pęcak, Nytko, Manzo, Czyż, Barycza, Szewczyk, Tubek.
Lechia: Ćwiczak, Początek, Szewczyk, Lesiński, Malisiewicz, Zygmunt, Słoma, Mucha, Karczewski, Pyrdek, Kędzior