2023-08-13 11:58:47

Bartosz Zołotar, trener Wisłoki: Docieramy się, z meczu na mecz będzie coraz lepiej

Wisłoka Dębica przegrała wczoraj z Garbarnią Kraków 1-3. Po meczu sytuację na boisku i start rundy ocenił trener dębiczan, Bartosz Zołotar.

Trenerze, w drugim meczu druga porażka, chyba inaczej wyobrażał sobie Pan początek sezonu?
-Szczerze mówiąc, wiedziałem że będzie ciężki początek sezonu. Mamy nowych zawodników i nie jesteśmy zgrani. Zagraliśmy 4 sparingi, z czego niektórzy nie zagrali każdego. Docieramy się, z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Dzisiaj też było trochę niezłej gry, można było za kilka akcji, za kilka zachowań chłopaków pochwalić.

Pierwsza połowa niemal cała dominacja Garbarni, druga połowa lepsza Wisłoki. Na pewno jej początek, bo strzeliliście bramkę. Potem już końcówka dla rywali. Druga połowa napawała chyba trochę optymizmem?
-Zgadza się, stworzyliśmy kilka sytuacji w polu karnym przeciwnika, oni nas pokarali po stałym fragmencie, piękną bramką. Niewiele brakło Łanusze, żeby takim uderzeniem się popisać. Na końcu koncentracja, by iść większymi siłami do przodu. Przeciwnik strzelił trzecią bramkę- życie. Pracujemy dalej.

Dziś na trybunach był widziany obrońca 4.ligi francuskiej. Czy Michał Bogacz będzie mógł liczyć na wsparcie na tyłach?
-Zobaczymy. Jest z nami chłopak od kilku dni, przyglądam mu się. Początki są obiecujące.

Jakie oczekiwania na spotkanie z Chełmianką? Trzy punkty czy coś jeszcze?
-Jesteśmy w takiej sytuacji, że trzeba jechać i walczyć. Grać tak jak w drugiej połowie tutaj. Zrobić niespodziankę, na wiosnę się udało wygrać w Chełmie. Mam nadzieję, że to powtórzymy.