2023-08-13 11:41:37

Marcin Pluta, trener Garbarni Kraków: Zawodnicy to recepta dobrego początku sezonu

Garbarnia Kraków wygrała wczoraj 3-1 mecz z Wisłoką Dębica. Spotkanie ocenił na gorąco dla nas trener małopolskiej drużyny, Marcin Pluta.

Trenerze, znakomity początek sezonu w waszym wykonaniu. Skąd taka siła? Na początku zastanawialiśmy się czy w ogole wystartujecie, a tutaj awans do pierwszej rundy Pucharu Polski, siedem strzelonych bramek. W czym tkwi recepta na sukces Garbarni?
-Myślę, że w zawodnikach. Oni indywidualnie są tak dobrani osobowościowo, że tworzą świetny kolektyw. Oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami w kwestiach organizacji gry, w wielu fazach gry. W tym aspekcie mentalnym jesteśmy na dobrym poziomie i to jest recepta dobrego początku.

W pierwszej połowie przez 40 minut Wisłoka nie istniała, tak zdominowaliście ten mecz. Takie było założenie, czy Wisłoka was zaskoczyła swoją grą?
-Zaskoczyła nas, bo mieliśmy ich przeanalizowanych po pierwszej kolejce z Jaśkowicami. Widzieliśmy jaki to jest zespół i na co ich stać. Mają fajnych indywidualnych zawodników. Mieliśmy swój plan na mecz, który nieźle realizowaliśmy w pierwszej połowie o tego momentu końcówki, gdzie troche Wisłoka przejęła inicjatywę i troche się chaosu wkradło. Początek drugiej połowy też nie był optymalny w naszym wykonaniu. Trzeba usprawiedliwić zawodników naszym środowym meczem z Sandecją, który też nas dużo kosztował. Cieszę się, że się podnieśliśmy i przejęliśmy kontrolę i wyprowadziliśmy ten cios.

Bramka z rzutu wolnego też dużo ułatwiła i później już kontrolowaliście przebieg meczu.
-To już słowa uznania dla Michala Kleca bo to jego znak firmowy i cieszę się, że w tak trudnym momencie on ten ciężar wziął na siebie i trochę spokoju wprowadził. Wisłoka próbowała swoich szans w naszym polu karnym, ale uważam, że kontrolowaliśmy przebieg w końcówce i czekaliśmy na tę trzecią bramkę. Mieliśmy wcześniej swoją szansę sam na sam, ale w końcówce zrobiliśmy to co mieliśmy zrobić. Nie chcę mówić o celach długoterminowych, skupiamy się na każdym meczu.