2023-02-15 16:50:28

Dobra passa Eurobud JKS-u Jarosław trwa. Na koncie wygrana z Gnieznem

Kolejne zwycięstwo Eurobud JKS-u Jarosław za nami. Tym razem jarosławianki pokonały beniaminka w PGNiG Superlidze- MKS PR Urbis Gniezno z wynikiem 30-24 w zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet.

Początek starcia zdecydowanie lepiej wyglądał w wykonaniu Urbis Gniezno. Końcem czwartej minuty Eurobud JKS Jarosław ustrzelił pierwszą bramkę, a minutę później Aleksandra Dorsz doprowadziła do remisu.  Następnie rozpoczęła się lekka przewaga przyjezdnych, jednak nie trwała długo. Wiktoria Gliwińska nadała większe tempo, a między słupkami skuteczna była Weronika Kordowiecka. Chwilę później czarno-niebieskie miały już sześć „oczek” nawiązki. Obie drużyny zaczęły naprzemiennie oddawać strzały, jednak przewaga nie była zagrożona

Druga połowa ponownie pokazała umiejętności Kordowieckiej, która oddała cenny rzut przez niemal całe boisko do Joanny Gadziny, co pozwoliło na podwyższenie wyniku. Niestety, rozluźnienie jarosławianek doprowadziło do nadrobienia części strat przez Gniezno. Skuteczne były w ich zespole Justyna Świerżewska i Magdalena Nurska.

Do wygranej poprowadziła jednak Jarosław - Aleksandra Zimny oraz jej świetne rzuty z dystansu. Imponująca dyspozycja podopiecznych Michała Kubisztala utrzymała się do końca starcia. Gościnie nie ustrzegły się błędów i pozwoliły gospodyniom na zatrzymanie trzech punktów na własnym terenie. MVP spotkania została niezawodna Joanna Gadzina.

Eurobud JKS Jarosław – MKS PR Urbis Gniezno 30:24 (17:12)

Eurobud JKS Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk – Zimny 4, Smolinh 6, Trawczyńska 2, Bancilon 1, Nestsiaruk 5, Gadzina 5, Volovnyk 1, Gliwińska 4, Dorsz 2, Mokrzka, Kozimur, Strózik, Matuszczyk.

MKS PR Urbis Gniezno: Cieślak, Hoffmann – Świerżewska 6, Nurska 6, Hartman 2, Łęgowska 1, Guziewicz 1, Siwka 1, Kasprowiak 3, Widuch 1, Kaczmarek 1, Matysek 1, Giszczyńska, Chojnacka, Kuriata.