2023-02-15 15:18:32

Kuriozalna sytuacja w Pucharze Szkocji. Piłkarze Glasgow Rangers oddali gola rywalom [WIDEO]

W meczu 1/8 finału Pucharu Szkocji pomiędzy Glasgow Rangers a Partick Thistle nie obyło się bez kontrowersji. Decyzją trenera piłkarze gospodarzy... umyślnie pozwolili rywalom na zdobycie gola.

W ubiegły weekend na Ibrox Stadium doszło do pojedynku miejscowych Glasgow Rangers, a inną lokalną drużyną - Partick Thistle (drugi poziom rozgrywek). Stawką był awans do ćwierćfinału Pucharu Szkocji.

W 71. minucie spotkania, przy stanie 1-1, jeden z zawodników gości próbował oddać piłkę rywalom w geście fair play. Całą akcję przerwał jednak zawodnik Glasgow Rangers Malik Tillman, który przejął futbolówkę, wpadł w pole karne i wpakował ją do siatki.

Po tej sytuacji pod bramką Partick Thistle wybuchła ogromna awantura. Goście mieli pretensje o całą sytuację, bo według nich piłkarz Rangersów nie powinien był przejmować piłki w takiej sytuacji. Po chwilowym zamieszaniu przepychanki się skończyły, a niewzruszony sędzia uznał gola i nakazał wznowienie gry od środka boiska.

Wtedy jednak wydarzyło się coś niesamowitego - gracze Rangersów po prostu stanęli i pozwolili jednemu z piłkarzy Partick Thistle na przebiegnięcie całego boiska. Zareagował w zasadzie tylko bramkarz, ale po chwili także odpuścił i pozwolił Scottowi Tiffoney'owi na zdobycie gola.

Jak się później okazało powodem takiego zachowania miejscowych była decyzja trenera Rangersów Michael'a Beale'a, który nakazał "oddać" rywalom nieuczciwie zdobytego gola. Ostatecznie Rangersi strzelili jeszcze jedną bramkę i wygrali 3-2 awansując do 1/4 finału Pucharu Szkocji.

Sami zobaczcie jak wyglądała ta niezwykle kontrowersyjna sytuacja, która zresztą została była zauważona i szeroko komentowana przez media na całym świecie.