2022-04-06 19:33:00

Coraz trudniejsza sytuacja Arłamowa Ustrzyki Dolne. Porażka na wyjeździe z Piastem Tuczempy

Piłkarze Piasta Tuczempy mogą odetchnąć. Podopieczni Marka Strawy w bardzo ważnym meczu ograli Arłamów Ustrzyki Dolne i przynajmniej na chwilę odskoczyli od strefy spadkowej.

Dla obu ekip mecz ten był niezwykle ważny. Zarowno Piast Tuczempy jak Arłamów Ustrzyki Dolne walczą o utrzymanie i strara punktów mogła bardzo mocno skomplikować sytuację w tabeli. Spotkanie zapowiadało się więc bardzo ciekawie. Kibice od początku oglądali dość wyrównane zawody, a oba zespoły postanowiły pierwsze minuty poświęcić na wzajemne badanie się.

Z czasem mecz się otworzył, a okazje zaczęli stwarzać sobie zarówno jedni jak i drudzy. Brakowało jednak skutecznośći i do przerwy bramek nie odnotowano. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy dość wyrównane starcie. Obu zespołom nie można było jednak odmówić woli walki i zaangażowania.

Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, jednak konkretniejszy był Piast, który w 71. minucie objął prowadzeniem, a bramkarza Arłamowa Ustrzyki Dolne pokonał Felipe Gonzalez. Goście nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej postawił wszystko na jedną kartę, ale też popełniał błędy.

Podopieczni Lecha Czaji od 79. minucie musieli radzić sobie w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kamil Walaszczyk. Arłamów miał więc spory problem, natomiast Piast za wszelką cenę próbował wykorzystać gręw przewadze. To mu się udało i pięć minut później podwyższył na 2-0, a tym razem gola zdobył Mateusz Buczkowski.

1-0 Felipe Gonzalez (71)
2-0 Mateusz Buczkowski (84)