2022-04-02 21:12:00

Kolejne zwycięstwo Stali Rzeszów. Pewna wygrana z Wisłą Puławy

Gracze Stali Rzeszów wykonali kolejny krok w stronę Fortuna 1 ligi. Tym razem podopieczni Daniela Myśliwca ograli Wisłę Puławy.

Beniaminek na Hetmańską 69 jechał z chęcią sprawienia niespodzianki. Drużyna Wisły Puławy dość odważnie ruszyła i w 7. minucie mogła objąć prowadzenie, ale w ostatniej chwili gospodarze wybili piłkę z lini bramkowej. Po chwili zrewanżowała się Stal Rzeszów. Świetnie w polu karnym odnalazł się Bartłomiej Poczobut, który nie dał szans Bartłomiejowi Gradeckiemu i "biało-niebiescy" wygrywali 1-0.

Szybko stracona bramka nie podłamała przyjezdnych, którzy w kolejnych minutach próbowali zaskoczyć Stal. Ta jednak dobrze prezentowałą w defensywie i skutecznie odpierała ataki Wisły. Aktywny z przodu był Adrian Paluchowski, ale nie potrafił on znaleźć sposobu na Wiktora Kaczorowskiego. Rzeszowianie byli konkretniejsi i w 31. minucie prowadzili 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał siię Andreja Prokić.

Wisła w kolejnych minutach starała się jeszcze odrobić straty, jednak Stal kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i na przerwę schodziła w lepszych humorach. Druga odsłona to nieśmiałe ataki drużyny z Puław, która jednak nie potrafiła postawić się gospodarzom. Popularne "Żurawie" nie dały sobie natomiast wbić gola i dowiozły prowadzenie do końca.

1-0 Bartłomiej Poczobut (7)
2-0 Andreja Prokić (31)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Michalik, Sadłocha (75. Małecki), Prokić

Wisła Puławy: Gradecki – Cheba, Gracik, Puton, Cyfert, Kona (86. Bartosiak), Daniel, Wawszczyk, Banach, Ednilson (58. Drozdowicz), Paluchowski (75. Kondracki)

Żółte kartki: Prokić, Polowiec

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)