2022-04-02 17:47:07

Historyczna wygrana Eurobud JKS-u Jarosław z MKS-em Perła Lublin

Eurobud JKS Jarosław może świętować dziś zwycięstwo w arcyważnyn meczu! Jarosławianki wygrały jednym punktem z aktualnym liderem PGNiG Superligi Kobiet, MKS-em Perła Lublin. Niesamowicie mocny przeciwnik postawił trudne warunki na własnym terenie, jednak czarno-niebieskie nie dały sobie wyrwać zwycięstwa z rąk.

Pierwsza akcja spotkania rozpoczęła się od próby Valentiny Nestsiaruk, aktualnej zawodniczki JKS-u Jarosław, która w przeszłości broniła barw Perły Lublin. Początkowo sytuacja cechowała się punktowaniem obu drużyn. Około 6. minuty na prowadzenie wyszły jarosławianki dzięki dwóm skutecznym kontrom w wykonaniu Magdy Balsam. Gospodynie nie mogły przez jakiś czas przedrzeć się przez obronę ekipy czarno-niebieskich. Trzecia, wyrównująca bramka dla nich padła za sprawą Darii Szynkaruk.

Po pierwszym kwadransie tablica wyników wskazywała rezultat 6-4 dla MKS-u Perła Lublin. Ekipa z Jarosławia jednak nie odpuszczała i nie pozwalała miejscowym na zwiększenie przewagi Remis ponownie stał się faktem w 21. Minucie, a już dwie minuty później przyjezdne wyszły na prowadzenie. Na przerwę JKS schodził w lepszych humorach i motywacją do działania w dalszej części.

W drugiej połowie spotkania nieco lepiej radziły sobie lublinianki, które zdołały nadrobić zaległości i wyjść na prowadzenie. W 43. minucie po raz czwarty w tym spotkaniu rzut karny wykonywała Romana Roszak. Napięta sytuacja była odczuwalna aż do samej końcówki. Kilkadziesiąt sekund do zakończenia obie drużyny miały po 23 bramki. Wynik ustaliła jednak Aleksandra Dorsz, dając gościom upragnione zwycięstwo. Bardzo ciężkie spotkanie skończyło się happy-endem dla Jarosławia i zdobyczą cennych punktów.

Zawodniczką spotkania została wybrana znakomita Magda Balsam, która była trzonem jarosławskiej drużyny i odnotowała 8 trafień.

MKS Perła Lublin- Eurobud JKS Jarosław 24-25 (12-15)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Więckowska 11, Roszak 7, Anastacio 2, Szynkaruk 1, Płomińska 1, Portasińska 1, Beganović 1.

JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Balsam 8, Dorsz 4, Gadzina 3, Zimny 3, Nestsiaruk 2,  Kozimur 1, Vukcevic 1, Mrden 1, Strózik 1.