2022-04-02 17:45:00

KS Wiązownica bez problemów rozprawił się z Piastem Tuczempy

Piłkarze KS-u Wiązownica zrobili swoje i odnieśli kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Marcina Wołowca w sobotnie popołudnie pewnie pokonali Piasta Tuczempy.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki był KS Wiązownica, jednak Piast Tuczempy nie zamierzał tanio skóry sprzedawać. Od początku mecz był wyrównany, a oba zespoły miały swoje okazje. Lider 4 ligi podkarpackiej jednak cały czas starał się robić swoje. Podopieczni Marka Strawy dzielnie się trzymali, ale też popełniali błędy. Jeden z nich był kosztowny, bowiem 31. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dominik Sas.

Ekipa dowodzona przez Marcina Wołowca chciała wykorzystać grę w przewadze i to jej się udało, bowiem w 40. minucie było 1-0, a piłkę w siatce umieścił Rafał Michalik. KS Wiązownica wraz z upływem czasu coraz bardziej się rozkręcał. Piast jednak starał się walczyć, co całkiem nieźle mu wychodziło. Do przerwy więcej trafień nie odnotowano.

Piłkarze z Wiązownicy nie zatrzymywali się i nadal atakowali. Gospodarze w 56. minucie otrzymali rzut karny, a tego na bramkę zamienił Patryk Zieliński. Piast nie miał nic do stracenia i w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę. Podopieczni Marka Strawy robili co mogli, ale nadal prowadził lider 4 ligi podkarpackiej.

Popularne "Piastunki" w 66. minucie stracili kolejnego piłkarza, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Damian Demski. Po chwili było już 3-0, a tym razem bramkarza drużyny gości pokonał Bartłomiej Gliniak. KS WIązownica nie odpuszczał i cały czas był głodny kolejnych goli. Ostatecznie odnotowano jeszcze jedno trafienie, którego autorem był Jakub Kloc w doliczonym czasie gry.

1-0 Rafał Michalik (40)
2-0 Patryk Zieliński (57-rzut karny)
3-0 Bartłomiej Gliniak (67)
4-0 Jakub Kloc (90)