2014-10-19 19:43:02

Czarni Jasło - Polonia Przemyśl 1-1. Lider zatrzymany

Czarni Jasło zremisowali z Polonią Przemyśl 1-1. Jaślanie przerwali tym samym serię sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu lidera.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, których na jasielskim stadionie zjawiło się ponad pół tysiąca.

Na pierwszego gola przyszło im czekać do 42. minuty - wtedy to na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Gosa, który dał prowadzenie Polonii Przemyśl. Do przerwy było 0-1.

Chwilę po zmianie stron sędzia Łukasz Krasowski z Leżajska musiał na kilka minut przerwać spotkanie.

W sektorze kibiców Czarnych Jasło, którzy byli wspomagani przez zaprzyjaźnionych fanów Sandecji Nowy Sącz i słowackiego Tatrana Presov, zapłonęły race, a w konsekwencji całe boisko zostało zadymione. Arbiter wznowił spotkanie po pięciu miutach.

Wyrównanie przyszło dopiero w końcówce spotkania. W 82. minucie w polu karnym piłkę dostał Damian Kulig, który uderzył po długim słupku i pokonał Piotra Krzanowskiego.

Mecz zakończył się remisem 1-1, a ostatni w tabeli Czarni Jasło przerwali dwie serie: pięciu kolejnych porażek z rzędu - swoją - i sześciu kolejnych zwycięstw - Polonii - która dodatkowo straciła pozycję lidera.

CZARNI JASŁO - POLONIA PRZEMYŚL 1-1 (0-1)

0-1 Gosa (42)
1-1 Kulig (82)

Czarni Jasło: Foryś - Setlak, Nabożny, Dziedzic, Tusiński, Warchoł (89. Kostrząb), Chrząszcz, Szopa (59. Urban), Kmiecik, Munia, Majewski (79 Kulig)

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Barszczak, Kokoć, Kuźniar, Szczepanowicz (72 Kocur), Sedlaczek, Kazek, Kurylak, Gosa, Wanat, Tabisz

Sędziował: Łukasz Krasowski (Leżajsk). Żółte kartki: Chrząszcz - Barszczak, Sedlaczek. Widzów: 500

źródło: polskieligi.net