2024-05-04 22:02:00

GKS Katowice rozgromił Stal Rzeszów

Tym razem rzeszowianie nie mieli żadnych powodów do radości. Fot. Robert Skalski.
Piłkarze Stali Rzeszów jak najszybciej będą chcieli zapomnieć o wyjazdowym spotkaniu w Katowicach. Biało-niebiescy opuścili Śląsk z bagażem 8 straconych bramek.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszych 15 minutach. Już w 31. sekundzie na listę strzelców wpisał się Antoni Kozubal, który dopadł do bezpańskiej futbolówki przed polem karnym i umieścił ją tuż przy słupku. Sytuacja gości znacznie skomplikowała się 11 minut później. Piłkę we własnym polu karnym stracił Kacper Paśko, przejął ją Sebastian Bergier i zrobiło się 2-0. Koszmar Stali trwał dalej. Po wznowieniu gry, ponownie zaatakowali miejscowi. W "szesnastkę" gości wpadł Mateusz Mak i po jego precyzyjnym strzale Jakub Raciniewski skapitulował po raz trzeci.

Gospodarze nie mieli litości i Mak ustrzelił hat-tricka

Zawodnicy Marka Zuba pierwszy atak przeprowadzili w 18. minucie. Kilkanaście metrów z piłką przebiegł Patryk Warczak, jego próbę udaremnili obrońcy, zaś problemów ze złapaniem piłki nie miał Dawid Kudła. W 25. minucie "GieKSa" podwyższyła prowadzenie. Po rzucie rożnym na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Mak i rzeszowski golkiper mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem. Pomocnik z Katowic tak się rozochocił, że 120 sekund później skompletował klasycznego hat-tricka, co zajęło mu w sumie 13 minut.

Po pół godzinie rywalizacji Raciniewski mógł wyciągać piłkę z siatki po raz szósty, jednak Oskar Repka główkował nad poprzeczką. Następnie groźnie zrobiło się w polu karnym katowiczan, po podaniu Warczaka "swojaka" mógł strzelić Arkadiusz Jędrych, na szczęście dla swojego zespołu nieznacznie się pomylił.

"Biało-niebiescy" oddali pierwszy celny strzał w 39. minucie. Ładnie obroną rywali zakręcił Szymon Łyczko, który uderzył jednak wprost w ręce bramkarza. Tuż przed zmianą stron z boiska wyleciał Kamil Kościelny i jedynym pytaniem na drugą połowę były rozmiary zwycięstwa gospodarzy.

Po przerwie zaatakowali, grający w osłabieniu, goście. Ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Adrian Bukowski i Kudła musiał mocno się wysilić, by sparować piłkę na rzut rożny. Próbował jeszcze Sebastien Thill, ale od tego momentu inicjatywę przejęli miejscowi.

Katowiczanie strzelać nie przestali...

Szóstą bramkę zdobyli za to przeciwnicy. Na strzał z dystansu zdecydował się Repka i futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki tuż przy słupku. Bramkarz Stali obronił strzał Adriana Błąda na 20 minut przed końcem, lecz w 75. minucie bramkę "stadiony świata" zdobył Mateusz Marzec, który trafił w samo okienko.

W końcówce pokazał się Krystian Wachowiak, ale ostatnie słowo należało do katowiczan. W 87. minucie piłkę do pustej bramki wbił Jakub Arak. Nad rzeszowianami zlitował się Damian Kos, który zdecydował się nie przedłużać tej jednostronnej potyczki i w efekcie piłkarze Rafała Góraka skończyli ją z ośmioma trafieniami.

8-0 Jakub Arak (87)

GKS Katowice: 1. Dawid Kudła - 4. Arkadiusz Jędrych, 5. Oskar Repka, 6. Antoni Kozubal, 7. Sebastian Bergier (60' 18. Jakub Arak), 10. Mateusz Mak (75' 8. Christian Aleman), 11. Adrian Błąd (75' 8. Bartosz Baranowicz), 13. Bartosz Jaroszek (73' 31. Shun Shibata), 14. Aleksander Komor, 17. Mateusz Marzec, 23. Marcin Wasielewski (60' 15. Szymon Krawczyk).
Stal Rzeszów: 12. Jakub Raciniewski - 2. Patryk Warczak, 14. Kamil Kościelny, 4. Kacper Paśko, 22. Milan Šimčák - 42. Szymon Kądziołka (46' 33. Adrian Bukowski), 41. Karol Łysiak, 31. Sebastien Thill (74' 7. Krzysztof Danielewicz) - 46. Szymon Łyczko (46' 49. Michał Synoś), 30. Jesús Díaz (60' 18. Krystian Wachowiak), 11. Andreja Prokić (74' 48. Kacper Plichta).

Sędzia: Damian Kos
żółta kartka: Szymon Krawczyk (75-symulowanie faulu)
czerwona kartka: Kamil Kościelny (43-faul)

A.G. 2024-05-04 22:06:46

Beka z frajera co przegrał osiem do zera. Hit sezonu!

Xxx 2024-05-04 22:06:57

Ale ich dojechali haha

Masakra 2024-05-04 22:07:31

Obiektywnie patrząc to frajerstwo tego sezonu. Jaki jest rekord I ligi w wysokości przegranej? W całą Polskę pójdzie wynik i będzie pośmiewisko, że na takim szczeblu poziom piłki Stali w Rzeszowie. Trudno...

Zks 2024-05-04 22:12:55

Mam nadzieję że do ostatniego meczu z Polonią Warszawa wyjdą z takim samym nastawieniem i zaangażowaniem. I wtedy dopiero cała Polska zobaczy paRRchów w II lidze.

Kibic 2024-05-04 22:13:26

Pejsy Morda tam!!! wiadro ze sczczochami wynieść na wyspianskiego na kurnik i po cichu do piwnicy klepać nemca!!! bo Stal się już utrzymała a wy wała kręcicie

~anonim 2024-05-04 22:14:08

Kalisz ile zapłaciłeś za promocję akademii nieudaczników? Ile się pytam?

1944 2024-05-04 22:15:38

Mniej niż zero. Zaorać to i zostawić żużel.

~anonim 2024-05-04 22:16:06

Nic się nie stało młodym nie wyszedł mecz, ogrywać już młodzież do końca sezonu z nieciecza i polonia wyjść samymi juniorami i nie patrzyć na wynik

Joka 2024-05-04 22:16:29

Resa to teraz może lecieć nawet do 4 ligi Hahaha, drużyna mem!

Anonim 2024-05-04 22:17:21

Ale beka będzie z tego hihi

~anonim 2024-05-04 22:17:23

Mój Omturze, co to się stało?

TylkoZKS 2024-05-04 22:18:31

Jedni przegrywają 0-8 i są na 11 miejscu, drudzy polecą do 2 ligi i jest ich zaledwie 704. Stal Rzeszów dumą stolicy Podkarpacia!

Wstyd i Hańba 2024-05-04 22:19:38

Zub,Krzepota i Fojut WON ZE STALI NAJEMNICY JE B ANI !!!! połowe tych młodych gnojków pseudograjków przenieść wręcz w y pie r dolić bezpowrotnie do rezerw dosyć pucowania sie ach urwa ech !!!! Tu Trzeba Grać i Zapie rdalać!!!! a na końcu Kalisz zejdz człowieku co ty K urwa Robisz młodzieżą cały czas w Bajki Tłuku Wierzysz Co ci opowiadają te lovelasy

WLK_1944 2024-05-04 22:19:49

Nasza zdolna, stalowska młodzież!

K R Nowski MC 2024-05-04 22:20:28

Ale k*****a wstyd. To chyba pierwszy taki wynik w tej lidze . Nic tej plamy nie zmaże,to idzie w świat. Byłem dziś zły na Reske,ale to co sral odj*****la to porażka

Rekordy 2024-05-04 22:20:30

Najwyższe zwycięstwa na szczeblu centralnym (I, II liga, MP)

21-0 Wisła Kraków - Pogoń Siedlce (MP 1947)
16-0 Wisła Kraków - Motor Białystok (MP 1947)
15-0 Wisła Kraków - Toruński KS (I liga - 11.09.1927)
14-0 Lech Poznań - Pogoń Siedlce (MP 1947)
14-0 Lechia Gdańsk - Pomorzanin Toruń (II liga 1951)
13-0 Pogoń Lwów - Lauda Wilno (MP 1923)
13-0 Ruch Hajduki Wielkie - Podgórze Kraków (I liga - 3.05.1934)
13-0 Lech Poznań - Szombierki Bytom (MP 1947)
14-2 Lech Poznań - Motor Białystok (MP 1947)
13-1 Polonia Warszawa - Pogoń Siedlce (MP 1947)
13-1 Ruch Chorzów - Widzew Łódź (I liga - 30.05.1948)
12-0 Pogoń Lwów - Ruch Chorzów (MP 1922)
12-0 Pogoń Lwów - Lublinianka Lublin (MP 1926)
12-0 Cracovia - Lublinianka Lublin (MP 1926)
12-0 Legia Warszawa - Wisła Kraków (I liga - 19.08.1956)
13-2 Łódzki KS - PKS Szczecin (MP 1947)
12-1 Ruch Chorzów - Union-Touring Łódź (I liga - 21.05.1939)
11-0 Pogoń Lwów - Lublinianka Lublin (MP 1922)
11-0 Wawel Kraków - Tarnovia Tarnów (II liga 1955)
11-1 Warta Poznań - Lublinianka Lublin (MP 1947)
11-1 Lech Poznań - Szombierki Bytom (I liga - 27.08.1950)
8-0 GKS Katowice - Stal Rzeszów (I liga - 04.05.2024)

Puchar Polski

14-0 Górnik II Zabrze - Warta Sieradz (1995/96 - I runda)
1-13 Bocheński KS - Szombierki Bytom (1962/63 - I runda)
1-12 Lubuszanka Zielona Góra - Gwardia Warszawa (1955/56 - r.wstępna)
12-1 Stal Tłoki Gorzyce - Unia Hrubieszów (1994/95 - r. kwalifikacyjna)
11-0 Garbarnia Kraków - Pomorzanin Toruń (1950/51 - 1/16)
0-11 Czuwaj Przemyśl - Hetman Zamość (1998/99 - II runda)
1-11 Polonia Głubczyce - Legia Warszawa (1963/64 - 1/16)
10-0 Legia II Warszawa - Pogoń Siedlce (1950/51 - r.wstępna)
0-10 Pogoń Śmigiel - Odra Opole (1989/90 - I runda)

Baden 2024-05-04 22:21:27

3 2 1 start wszyscy nagonka i jazda jedziemy po stali do bólu

Architektów 2024-05-04 22:21:30

Wstyd na c****ja. Tylko Resovia

1944 2024-05-04 22:21:32

Pakiet cudotwórców należy odesłać na zieloną trawę. Gramy klasą sportową w I lidze. Wynik to kwestia przypadku.

Jon 2024-05-04 22:26:33

To jeszcze nic. Z Niecieczą i Polonią też przegramy. Witamy bezkibicovię w 2 lidze.

Mnie to lotto 2024-05-04 22:26:56

Formą Stali niech się martwią ci z Wyspiańskiego

erwin 2024-05-04 22:27:48

Bardzo dobrze, bo już były głosy samozadowolenia, jacy to niektórzy są zaje.... Że się obronili. Właśnie, że się nie obronili. Beznadziejnie ruchy kadrowe, a teraz wypychanie młodych chłopaków i głupie pomysły (cyrk z Arsenem). Tyle, że prezes dalej nic z tym pewnie nie zrobi.

Kibic1979 2024-05-04 22:29:44

Wielki szacunek za wyniki w poprzednich meczach. To co dzisiaj się wydarzyło nie może się zdarzyć nawet ostatniej drużynie w tabeli , nikt tyle nie przegrywa. 8-0 to w dziewięciu można przegrać a nie pięć bramek w jedenastu tracimy do przerwy.Pytanie do Pana Kalisza i rzecznika dlaczego nie ma spotkań z dziennikarzami co miesiąc jak było zapowiadane?

Yyy 2024-05-04 22:29:57

Hahaha hahaha hahaha

STF 2024-05-04 22:30:45

Hahahahha

~anonim 2024-05-04 22:33:04

Ale wysyp rejsowiakow. Jak nie ma sukcesów ich drużyna, to trzeba się cieszyć z wpadki największego wroga.
Pytanie do was bezpańskie kundle: gdzie dziś byliście? Bo na pewno nie na meczu

Artyp 2024-05-04 22:35:18

Ja tam myślę jednak że to jednak Stal upokorzyła resovie w derbach poraz kolejny , i to Stal jest dziś bezpieczna a resovi pali się d****a także do budy pieski :)

CWKS sportowa 2024-05-04 22:41:33

Chciałbym dzisiaj przegrać nawet 10:0 ale utrzymać się w I lidze a nie zremisować 1:1 i lecieć do II ligi

Anonim 2024-05-04 22:41:53

Czy ktoś odpowie za ten gwałt haha

~anonim 2024-05-04 22:42:22

Z Polonią musimy wystawić jedenastu juniorów Niech się zgrywają :)

Kres 2024-05-04 22:45:22

Jak zwykle bicie Resovii jakby to ona im 8 wsadziła stary nkwd-ski numer. Co ma Resovia i jej spadek do pośmiewiska w skali całego kraju , które zafundowała sobie dziś Stal? 70 lat czekały statystyki na takie cudo!

Tomasz G 2024-05-04 23:08:35

Jo chce na nastypny mecz na h69 wejść za free bo dziś to wstyd i upokorzenie dla kibica

Kryspin 2024-05-04 23:19:04

Dlaczego ta relacja nie jest głównym tekstem na stronie. Przecież to historyczny wynik, tego rekordu nikt szybko nie pobije. Stal jest dziś na ustach całej Polski. Gratulacje!

Cała Polska 2024-05-04 23:48:00

Śmiech ,wstyd , żenada. Co wyście chcieli pokazać całemu kraju ,że gracie młodzieżą? Pokazaliście,to było pośmiewisko, ten wasz zarząd czapki gruszek nie wart jest . Wystawili chłopców do bicia . Oj Stalo ,a już dobre zdanie było o was,ale tylko było

Jaja jak berety 2024-05-04 23:56:46

Jak by to powiedział komentator czeskiej telewizji - To je vyborne.

W Rzeszowie tylko Stal 2024-05-05 00:36:44

Śmieszy mnie ta pejsowia się śmieją że Stali ale to oni okupują miejsce spadkowe ostatnie derby cały czas przegrywają muszą grać na Stadionie który ma w nazwie Stal w Rzeszowie na wyginięciu jak dinozaury Stali dziś więcej w Katowicach jak resowi u siebie bo takie dziady że jak emigracja nie wspomoże to szkoda na bilet w Rzeszowie bici i poniżani nic tylko czekać na jakąś wpadkę Stali i szczekać w internecie normalnie nawet mi ich nie żal mam nadzieję że Polonia już wygra do końca i niech lecą do trzeciej ligi bo kibicowsko to ich tak będzie za wysoki poziom jak dla nich śmk!!

Roland bzc 2024-05-05 01:36:47

Sral mojzeszow 08zglos sie

1944 2024-05-05 01:38:52

Czy ktoś ze Stali pamięta taki wynik? Tu się nie ma co śmiać. Najgorsze jest to, że trener się pośmiał, i jego ten wynik nie rusza. Jesteśmy w tej lidze, bo jesteśmy. Wyniki są jak z maszyny losującej. Mało to ma wspólnego z systematyczną pracą i jakimś planem.

Zielona Wyspa 2024-05-05 06:15:18

Hahahaha jakie baty

T 2024-05-05 07:02:37

Skleić gęby pasiaste kurtyzany, przypominam że wasz wypasiony skład okupuje miejsce spadkowe a nasi juniorzy utrzymanie zrobili. Dobry zimny ale bolesny prysznic dla nich jak i dla zarządu.

80 lat ZKS 2024-05-05 07:09:01

Punkty pod PRO Junior zdobyte a resowia coraz bliżej spadku do 2ligi. Czego życzyć sobie więcej na 80 lecie. Z Polonią Warszawa będzie 5:0 dla Polonii z uśmiechem i przy-klaskiem kibiców. Tylko STAL!

Belamy 2024-05-05 07:15:47

A śmiano się z młodzieży Korony Rzeszów. Młodzież po prostu pewnych poziomów od razu nie załapie. Potrzeba czasy.

Duma Rzeszowa 1944 2024-05-05 07:42:41

Lepiej przegrać raz 0:8 niż 8 razy po 0:1, zwłaszcza po serii 7 meczów, z których 6 wygraliśmy. Po prostu wypadek przy pracy i nie ma sensu za bardzo się rozwodzić nad tym wynikiem. GKS zagrał doskonały mecz, w którym każdy strzał kończył się bramką. Biorąc pod uwagę fakt, iż mamy zagwarantowane utrzymanie ta porażka nie ma żadnych konsekwencji. Teraz gdy już nie mamy szans na baraże możemy spokojnie wypuścić samych juniorów na pozostałe spotkania i przypieczętować spadek pejsovii. Nasza porażka z GKS Katowice to będzie jedyny sukces cenowej bomby w tym sezonie, który skończą spadkiem do 2 ligi, a my już dopilnujemy, aby tak się stało. Śmiejcie się póki możecie parrchy, ale na koniec to my będziemy się śmiać.

Anonim 2024-05-05 07:59:25

Czy kibice stali spali tej nocy hihi

ale beka 2024-05-05 08:50:48

Dajcie wiecej akademii. Stal to wytrzyma
Paśko i ten bramkarz to nadają sie co najwyżej do serie B, ale polskiej

Chłop z Budziwoja 2024-05-05 09:35:15

Nasz droga Du...a Rzeszowa w całej swojej krasie. I jak tu ich nie kochać? Klub mem. Kto inny zapewniłby tyle rozrywki i humoru na weekend?

Kartel Maltański 2024-05-05 09:49:06

Piszącym tu resowiakom polecam świętować. Pijcie, bawcie się, wszak to wasz największy sukces w tym sezonie. Większego na pewno nie będzie.
Za kilka dni powrót do normalności, obsrane gacie i spadek w ostatniej kolejce.
PS. Co was tak mało i gdzie macie flagi chuligany?

Pozdrowienia dla Ireneusza 2024-05-05 09:49:55

Co jak Sra to mu stara palcem w d*****e rusza

~anonim 2024-05-05 09:55:01

A licencja na H 69 jest czy nie ma?

Miki 2024-05-05 10:01:08

Widzieliście tego kota na ich fb? Hahahaha!!! Co ma resovia do tego pośmiewiska? Rozgromiła? Hahaha 74 lata nie bylo takiego wyniku na tym szczeblu! Szok!

08 zgłoś się 2024-05-05 10:07:21

Ahahahahhahahhaaa

~anonim 2024-05-05 10:08:44

Teraz wam wstyd? E nie ,wy wstydu nie macie . Piszecie że Resovia się z was śmieje a to wy pod naszym każdym postem to robicie. Karma wraca

Kibic Resovii 2024-05-05 10:11:05

Durnoty jedne ,piszecie o nas pasiaste.. a sami jakie macie k*****a koszulki? Kserujecie wszystko jak leci od Resovii bo własnego pomysłu nie macie ,dobrze że wczorajszego wyniku nie potrafiliście skserować. Dupo Rzeszowa wstyd nie tylko na Podkarpacie ale na całą Polskę

Xyz 2024-05-05 11:50:14

Tego nie można nawet nazwać porażką. To jest upodlenie i upokorzenie klubu. W normalnej robocie za coś takiego jest dyscyplinarka.

1944 2024-05-05 13:44:19

Co jakiś czas zerkam na ten portal sprawdzając, czy trener Zub ma odwagę cywilną, i pierwiastek odpowiedzialności by samemu podać się do dymisji, gdyż nie wie on od jakich czynników w sumie zależne są wyniki jego zespołu.

No ale, z "pieniążków" zawsze trudno się rezygnuje

~anonim 2024-05-05 13:51:24

Frajerzy poście co chcecie prawda jest taka że przeszliśmy ciężki czas mamy pewne utrzymanie ,wygraliśmy pro junior i
,ogrywamy juniorów do końca sezonu h***j z teraz z wynikami Stal jesteśmy z wami !a wy k*****a parchy lecicie na łeb i szyję!

Kibic 2024-05-05 14:47:16

Przecież dla tych ku ta sów z Resovi to odskocznia od ich ciągłych i tych samych problemów!!!! jazda bo ZKS PRZEGRAŁ ! Fakt Stal prze j******a w hu jowym stylu jakaś nauczka jest daleko nam jeszcze do wielu spraw, dwóch pedałów w klubie co go niszczą(zainteresowani wiedzą o co kaman)gra młodymi nie zawsze się opłaca czas pomyśleć o wzmocnieniach - utrzymanie już jest !!!! Ale żydki wy macie gorzej jak się utrzymacie czego wam nie życze to znów będzie walka o życie w tej lidze przepychanki ,zmiany trenerów złotoustne pi er dolen ie w radiu i tv, znów wpie rdol w derbach!!!! nie na swoim stadionie jako Stalowiec mam was urwa dość s pierda lajcie tam na s wój kur nik albo gdzie indziej kopać się po czołach "pielegnować"waszą zakłamaną nic nie wartą bez sukcesów patotradycje!!!! a o ZKS STAL RZESZOWSKĄ SIĘ NIE MARTWCIE STAL PRZETRWA NAJGORSZY DESZCZ I BURZE!!!! NAWET WASZĄ GÓ WNO BURZE!!!resoraki

Do kibic 2024-05-05 15:26:42

Fakt zks przegrał,ale za to jak przegrał. Nie pamiętam w tej lidze takiego wyniku . Wstyd i jeszcze raz wstyd ,nie nazywajcie się dumą Rzeszowa bo przyniesliscie hańbę miastu . Twór w h69

Abraxas 2024-05-05 15:48:14

Parafrazując Kazika, coście skur..... y uczynili z tą drużyną

Wstydliwy Josiek z Hyznego 2024-05-05 23:36:15

Projekt ligi mistrzów idzie w najlepsze. Dostać 8-0 na poziomie 1 ligi to jest hańba okrutna. Dziadostwo!