2024-05-04 17:01:09

Zmarnowane szanse Resovii. Podział punktów z Miedzią Legnica

Resovia zremisowała z Miedzią Legnica 1-1. Obie bramki padły w drugiej połowie, a trafienie dla rzeszowian zapisał na swoje konto Bartłomiej Wasiluk po rzucie karnym.

Przez pierwszy kwadrans niewiele się działo. Częściej pod polem karnym rywali bywali rzeszowianie, jednak nie były to klarowne sytuacje. W 22. minucie w pole karne wpadł Kelechukwu Ibe-Torti, jednak nie trafił w światło bramki.

Minutę później obrońcom Resovii urwał się Wiktor Bogacz i pokonał Pindrocha. Wcześniej arbiter dopatrzył się jednak spalonego. W 28. minucie w okolicach 5. metra futbolówkę dostał Kelechukwu Ibe-Torti, ale tym razem jego strzał zatrzymał obrońca.

Kontrowersja w polu karny i dwa niezunane gole

Chwilę później sytuacja z 30. minuty wzbudziła sporo kontrowersji w polu karnym Miedzi Legnica. Kamil Antonik zatrzymał Marcina Urynowicza, który padł na murawę. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu, a chwilę później pomocnik rzeszowian musiał opuścić boisko.

Niedługo potem piłkę z siatki znów musiał wyciągać Pindroch po strzale Kamila Antonika. Arbiter znów dopatrzył się jednak spalonego.

W 40. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Krzysztof Drzazga, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym i po pierwszych 45-minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron w pole karne przedarł się Rafał Mikulec jednak jego strzał nie sprawił bramkarzowi większych problemów. Chwilę później uderzał Adrian Łyszczarz, ale piłka również nie znalazła drogi do bramki.

Miedź Legnica wyszła na prowadzenie w drugiej połowi

W 60. minucie w doskonałem sytuacji znalazł się Kamil Antonik, próbował przerzucić piłkę nad Pindrochem, jednak ta ostatecznie trafiła w słupek.

Sześć minut później Miedź Legnica wyszła na prowadzenie. Lewą stroną popędził Kamil Antonik, wrzucił w pole karne, tam uderzał Michael Kostka i piłka trafiła w poprzeczkę, a potem do siatki dobił ją Marcel Mansfeld.

Bartłomiej Wasiluk wykorzystał jedenastkę

Później po obu stronach było sporo niedokładności. W 80. minucie w polu karnym sfaulowany został Maciej Górski i arbiter wskazał na 11. jedenasty metr a dodatkowo czerwoną kartką ukarany został Andrzej Niewulis. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartłomiej Wasiluk i doprowadził do wyrównania.

Chwilę później Maciej Górski miał kolejną znakomitą okazję w polu karnym, ale jego strzał wybornił bramkarz. W doliczonym czasie gry kapitalną okazję zmarnował jeszcze Filip Mikrut i mecz zakończył się remisem.

0-1 Marcel Mansfeld (65)
1-1 Bartłomiej Wasiluk (86-rzut karny)

Resovia: 1. Branislav Pindroch - 23. Jerzy Tomal (67, 97. Filip Mikrut), 2. Mateusz Bondarenko, 38. Hlib Buchał, 4. Rafał Mikulec - 7. Kelechukwu Ibe-Torti, 6. Bartłomiej Wasiluk, 14. Marcin Urynowicz (39, 92. Bartłomiej Ciepiela), 10. Adrian Łyszczarz (67, 11. Kamil Mazek), 24. Bartłomiej Eizenchart - 9. Maciej Górski.

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk - 87. Ruben Hoogenhout (79, 59. Mehdi Lehaire), 25. Nemanja Mijušković, 6. Andrzej Niewulis, 23. Jurich Carolina - 17. Michael Kostka, 8. Tarsi Aguado (46, 14. Kamil Drygas; 79, 7. Patryk Pierzak), 22. Iwo Kaczmarski, 10. Krzysztof Drzazga (75, 69. Damian Michalik), 98. Kamil Antonik - 37. Wiktor Bogacz (55, 95. Marcel Mansfeld).

żółte kartki: Urynowicz, Tomal - Drzazga, Aguado, Antonik.
czerwona kartka: Andrzej Niewulis (84. minuta, Miedź, za faul taktyczny).