2024-04-27 15:57:43

Legion Pilzno lepszy od rezerw Resovii

Legion Pilzno odniósł zwycięstwo z Resovią II (fot. KS Legion Pilzno/facebook)
Legion Pilzno z dużą pewnością poknał rezerwy Resovii Rzeszów 3-0.

Legion Pilzno ugościł dziś na własnym terenie rezerwy Resovii Rzeszów. Obie drużyny dzieli sporo miejsc w czwartoligowej tabeli. Gospodarze znajdują się tuż za podium, na 4. pozycji, a resoviacy plasują się w połowie drugiej dziesiątki. Faworyt w tym spotkaniu był zatem oczywisty.

Legion w pierwszej połowie wypracował sobie prowadzenie

Legion ruszył po swoje trzy punkty, strzelając pierwszą bramkę w tym starciu w 39.minucie. Celnością popisał się wtedy Marcin Tubek, który uderzył głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Baryczę. Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać. Tuż przed końcem pierwszej połowy piłkę do siatkii Resovii II wpakował Dominik Kędzior, popsiując się niecodziennym golem- wykonanym nożycami z 12 metra.

W drugiej połowie obejrzeliśmy tylko jedno trafienie. W 65. minucie na 3-0 wynik ustalił Oskar Mazur z ekipy gospodarzy, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i tym samym przypieczętował zwycięstwo w tym spotkaniu. Resovia próbowała swoich sił z kontrataków, jednak wszelkie próby zakończyły się fiaskiem.

1-0 Marcin Tubek (39)
2-0 Dominik Kędzior (45)
3-0 Oskar Mazur (65)

Legion: Stachnik, Czyjt, Syguła, Buras, Pęcak, Nytko, Chmura, Tubek, Mazur, Kędzior, Barycza.
Resovia II: Dziurgot, Ostrowski, Szymkiewicz, Modrzejewski, Marciniec, Bielenda, Lisowicz, Pirnach, Szpojnarowicz, Zybała, Zięba.