2024-04-24 19:04:45

Ekoball Sanok pokonał Cosmos Nowotaniec

Ekoball Stal Sanok pokonał u siebie 1-0 Cosmos Nowotaniec w meczu 25. kolejki 4. ligi podkarpackiej!

Podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka od początku spotkania wysoko ruszyli na rywali i już w trakcie pierwszych kilku minut meczu zdołali dwukrotnie zmusić bramkarza drużyny z Sanoka do trudnych interwencji.

W 8. minucie zawodnicy Cosmosu zdobyli nawet bramkę. Trafienie to nie zostało jednak uznane, ponieważ napastnik gości znajdował się na pozycji spalonej.

Po kilkunastu minutach przewagi gości, do głosu w końcu zaczęli dochodzić także podopieczni trenera Pawła Jaślara. Gospodarze zaczęli stwarzać sobie okazje strzeleckie przede wszystkim po szybkich kontrach oraz płaskich dośrodkowaniach w pole karne. Ich strzały jednak były niecelne lub brakowało dokładności przy ostatnim, decydującym podaniu.

W kolejnych minutach mecz ten wyrównał się, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi na boisku. Dłużej przy piłce utrzymywali się gracze z Nowotańca, ale na niewiele się to zdało, ponieważ obrona gospodarzy spisywała się do końca pierwszej części meczu bardzo solidnie.

Drugą połowę zawodnicy z Sanoka rozpoczęli od zdecydowanie wyższej, barcziej agresywnej gry. I opłaciło się to gospodarzom już w 50. minucie, kiedy to dośrodkowanie z prawej strony boiska strzałem głową na bramkę zamienił Dawid Czyrny

Zawodnicy gości starali się w dalszej części spotkania przejąć inicjatywę - co im się zresztą udało - na nic jednak się zdało przy świetnej dyspozycji Dariusza Półkoszka w bramce Ekoballu.

Ostatecznie gospodarze zdołali dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca i mogli cieszyć się siódmym z rzędu wygranym meczem ligowym!

1-0 Dawid Czyrny (50.)

Ekoball Stal Sanok: Półkoszek - Słysz, Maślany, Lorenc, Sobol, Gierczak, Kloc, Sumara, Sz. Słysz, Barszczak, Czyrny,
Cosmos Nowotaniec: Shyshlou - Gomułka, Hura, Khomchenko, Mykytsey, Nahornyi, Phkhakadze, Pieniążek, Pieszczoch, Pinchuk, Verbnyy