2024-04-13 17:30:51

Stal Stalowa Wola zremisowała bezbramkowo z Olimpią Elbląg

Stal Stalowa Wola zremisowała z Olimpią Elbląg (fot. Radek Kuśmierz/archiwum)
Stal Stalowa Wola zremisowała bezbramkowo z Olimpią Elbląg w meczu 28. kolejki 2 ligi. Dokładnie takim samym wynikiem zakończyło się sstarcie obu drużyn w rundzie jesiennej.

"Stalówka" przed tym starciem uznawana była za faworyta, natomiast goście przyjechali do Stalowej po niechlubnej serii trzech porażek z rzędu.

W pierwszym kwadransie niewiele się działo. Gra toczyła się raczej w środku pola i brakowało okazji bramkowych dla którejść ze stron.

Później nieco aktywniejsi pod bramką rywali byli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. W 19. minucie po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego nieczysto w piłkę trafił Łukasz Furtak i bramkarz rywali bez trudu wychwycił to uderzenie. Chwilę później z dystansu próbował zaskoczyć Lucjan Klisiewicz, ale obok słupka.

Świetna okazja dla "Stalówki" nadarzyła się w 25. minucie. Po kontrze strzał Kacpra Chełmeckiego z trudem wybronił Witan, a później zablokowany został Oliwier Sukiennicki.

Jeszcze przed przerwą groźnie mogło być pod bramką miejscowych. Bartoś odnalazł się w polu karnym, ale po jego strzale był rykoszet i piłka wyszła na rzut rożny. Do przerwy żadna ze stron nie zdołała skierować piłki do bramki i pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dominik Kozera zmarnował kapitalną sytuację

W drugą połowę lepiej weszli przyjezdni. W 52. kolejne zagrożenie pojawiło się pod bramką Mikołaja Smyłka, ale najpierw dobrze interweniował golkiper Stali, a potem piłka wyszła na rzut rożny.

W 68. minucie znów dobrą okazję miał Kacper Chełmecki, ale po jego główce piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy Olimpii Elbląg. Dzisięć minut później świetnie wzdłuż bramki zagrał Adam Imiela, uderzał Arkadiusz Ziarko, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

W 82. minucie kapitalną sytuację zmarnował Dominik Kozera. Po błędzie Damiana Oko zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzył minimalnie obok słupka. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała skierować futbolówki do bramki i obie ekpiy dopisały po jednym punkcie do ligowej tabeli.

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 24. Damian Urban, 87. Jakub Kowalski (83, 26. Patryk Zaucha), 55. Damian Oko, 4. Łukasz Furtak, 27. Arkadiusz Ziarko - 21. Michał Mydlarz (46, 10. Adam Imiela), 8. Łukasz Soszyński (69, 14. Bartosz Wiktoruk), 18. Olivier Sukiennicki, 77. Kacper Chełmecki (69, 78. Jakub Górski) - 17. Lucjan Klisiewicz (56, 11. Sebastian Strózik).

Olimpia Elbląg: 27. Andrzej Witan - 6. Kamil Bartoś, 3. Łukasz Sarnowski, 13. Michał Kuczałek, 24. Bartłomiej Mruk, 21. Kacper Filipczyk (63, 19. Dominik Kozera) - 29. Jakub Sangowski (81, 9. Mariusz Gabrych), 18. Dawid Danilczyk, 16. Maciej Spychała (63, 7. Kacper Jóźwicki), 28. Ołeksandr Jacenko (63, 17. Marcel Stefaniak) - 20. Adam Żak.

2 liga - wyniki meczów 28. kolejki:

Tabela 2 ligi:

~anonim 2024-04-13 18:07:46

Akurat gole strzelone w koncowkach to oznaka lepszej druzyny niz przeciwnicy. Koncentracja do konca i wytrzymalosc na pelny mecz.
Celem bylo i jest utrzymanie sie.
Baraze ciagle sa w zasiegu naszych pilkarzy. Wszystko w ich glowach i nogach. Poczekamy, zobaczymy.

stw 2024-04-13 20:23:30

jak przegramy za tydzien z lech 2 to zrobi sie goraco bo nastepny mecz z kotwica i mozemy tez przegrac potem wyjazd do grudziadza ,jak bedziemy tak tracic pkt bez sensu zeby nir bylo powtorki z przed kilku lat gdzie spadlismy majac 46 pkt

do stw 2024-04-13 21:12:35

Nie ma co dramatyzować, przy jutrzejszej ewentualnej porażce GKS mamy 10 punktów przewagi nad spadkiem co w 6 meczów jest nie do roztrwonienia (chyba ze nagle zrobią 11/18 punktów, a my 0). Mecze z dołem tabeli zawsze są ciężkie tym bardziej, że Elbląg jak sam Letniowski powiedział nastawił się na zdobycie 1 punktu więc w zasadzie bronili czasem całą drużyną w polu karnym. Zobaczcie tez wyniki Kalisza i Siedlec w tej kolejce. 2-3 razy brakło nam milimetra. do utrzymania brakuje nam myśle z 2 punktów. O ile nie mniej bo niewiadomo czy w przyszłym roku wystartuje Radunia, różne plotki krążą o Resovii, która ma grać w teorii w 2 lidze w przyszłym sezonie. W Skrze może też być niewesoło. O spadek raczej się nie martwię. Baraże (chociaż jeden mecz) byłyby fajnym zwieńczeniem tego sezonu.

Bolo 2024-04-14 00:06:35

Jeżeli Klisiewicz wyjdzie w następnym meczu, to nie oglądam! On jest za słaby na rezerwy w okręgówce. Jest dwunastym zawodnikiem przeciwnika. Nie kontroluje pozycji, obrońcy, nie ma pojęcia o locie piłki. Jest bezużyteczny! Strózik przynajmniej główki wygrywa i utrzymuje nas na połowie rywala, a strzelić to każdy może, jak się stwarza sytuacje. Nawet Imiela. Dziś bramka gości zaczarowana!

Do Bolo 2024-04-14 00:59:43

Widze , ze powoli dociera do CIEBIE , ze 60 % najemnikow nie chce AWANSU . IM JEST TUTAJ B.DOBRZE . Po co ryzykoac , awansowac , jak te kur..y same daja Nam d..y i sa szczesliwe. A My Miernoty nawet na 2 lige za slabi jestesmy.

TylkoZKS 2024-04-14 02:10:19

Wybór zawodników do wyjściowej 11 to był sabotaż. W lidze inni mogą mieć zawodników ofensywnych Wojtyrę, Sobola, Demaniuka, Giela, Juniora, za to u nas kompletna lipa. Mimo to po wizycie na stadionie czuję, że niektórzy tęsknią za 3 ligą oraz trenerami Thomasem i Szydełką a także działaczami typu Citko. W tym sezonie nie będzie żadnej walki o baraże, ani o utrzymanie. Emocje się skończyły.

TylkoZKS 2024-04-14 02:16:57

Jak mamy zamiar grać o nic czyli tzw. pietruszkę, to lepiej nie wychodźmy na boisko. Szkoda kibiców którzy pojadą do Wronek na mecz z Lechem II, paliwa, kierowcy autobusu.

Stalowiak 2024-04-14 02:35:43

nie dajcie sie podpuszczac szydełce wykorzystuje kazde potkniecie zeby hejtowac trenera i zawodnikow na kazdym portalu ,na fejsbuku stalowej jego nick to marcin ogonowski zobaczcie co ten pseudo trenerek wypisuje ,koles ma jakies zaburzenia zamiast isc d pracy bawi sie w hejtera

~anonim 2024-04-14 05:49:10

Przestań pierdół.. o tym Szydełce oszołomie. Kopacze są słabi i tyle.Trener też za bardzo nie kumaty jest.

Maniana 2024-04-14 07:23:13

Miejsce w tabeli jest ponad stan co prezentuje Stalówka. Pietrzykowski to trener na 3 ligę nic więcej! Prezes Siembida zrobił z niego gwiazdora a ten to łyknął i ma wszystkich w d*****e. W tym sezonie utrzymanie ale zmiana Stalowowolskiego Alexa!!!!

~anonim 2024-04-14 09:34:14

Wisienka na torcie czyli baraze najprawdopodobniej beda. Czy sie uda to inna kwestia.
Widze, ze niektorzy pisza komentarze tylko po to aby popsuc atmosfere.

Stal 1938 2024-04-14 11:07:40

Stalówka gra dobra piłkę i skończcie głupoty pisać. Trener Pietrzykowski to najlepszy trener ostatnich lat więc zamilczcie. Nie mogę już słuchać tego p*******lenia

Do Stal1938 2024-04-14 14:01:56

Buhahaha Stalowka gra dobra pilke buhaha, Pietrzykowski najlepszy trener buhahaha. 6 ostatnich meczy , 4 i siebie i ledwo 6 punktow.Tak to sobie moga punktowac Spadkowicze.

do Prezesa 2024-04-15 08:33:11

Widzę, że ludzie, którzy nie oglądają meczów, gadają o koniecznej zmianie, mówią, ze gramy słaba piłkę i trener Pietrzykowski jest slaby. Proszę nie słuchać pewnego niezbyt inteligentnego radnego który myje buty Lucjuszowi czy innych specjalistów od prześcieradeł. Mamy 2 punkty do 4 miejsca. Pamiętaj też, że poza Irkiem, ważny jest cały sztab Jarosz, Żmuda który doporawadzil do tego ze praktycznie nie ma kontuzji mięśniowych (szczególnie Oko), Parechyn, który ze Smyka, który nie był jakims super bramkarzem zrobił topke ligi, Tomek Wietechę i Przemek Stelmach. Zanim będziesz słuchał przygłupa pokroju Chodorka, czy innych urażonych baranów, którzy chyba i tutaj wypisują swoje mądrości (sądząc po składni na poziomie dziecka w podstawówce) posłuchaj co inni trenerzy mówią o SSW; gdzie była SSW jak IP przychodził, gdzie jesteśmy teraz. W tym klubie potrzeba stabilizacji i spokoju.