2024-03-24 14:03:53

Stal Stalowa Wola zremisowała z Hutnikiem Kraków

Stal Stalowa Wola zremisowała z Hutnikiem Kraków (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1-1. Prowadzenie przyjezdnym dał Jakub Górski, natomiast miejscowi doprowadzili do wyrównania zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy.

Stal Stalowa Wola po ostatnich dwóch meczach bez zwycięstwa tym razem mierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Obie drużyny przed tym starciem sąsiadowały w ligowej tabeli.

Pierwszy celny strzał na bamkę padł w 9. minucie. Sprzed pola karnego uderzył Dennis Rakels, a na rzut rożny futbolówkę sparował Mikołaj Smyłek. W odpowiedzi próbował zagrozić Lucjan Klisiewicz, jednak przymierzył bardzo niecelnie.

Jakub Górski dał "Stalówce" prowadzenie

W 15. minucie Adam Imiela mógł otworzyć wynik spotkania. W sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jednak wprost w Doriana Frątczaka. Stal Stalowa Wola cały czas miała optyczną przewagę i dziesięć minut później otworzyła wynik tego meczu. Świetnie zza linii 16. metra przymierzył Jakub Górski i futbolówka wpadła tuż przy słupku.

W końcówce pierwszej połowy odważniej ruszyli jeszcze miejscowi, jednak do przerwy nie zdołali sforsować defensywy "Stalówki".

Gospodarze znakomicie rozpoczęli drugą połowę

Drugą część spotkania znakomicie otworzyli piłkarze Hutnika Kraków. Miejscowi wymienili dwa podania przed polem karnym, a później z okolicy. 13 metra uderzeniem z pierwszej piłki Mikołaja Smyłka zaskoczył Dennis Rekels i było 1-1.

W 55. minucie piłka po raz drugi wpadła do bramki Hutnika. Arbiter nie uznał jednak gola, ponieważ wcześniej dopatrzył się faulu Łukasza Furtaka na bramkarzu. Później w 63. minucie z sytuacyjnej piłki uderzał Kacper Chełmecki, jednak z kilku metrów trafił w Frątczaka.

Po ciekawym początku drugiej połowy w kolejnych minutach tempo meczu spadło, dużo gry w środku pola i brak klarownych sytuacji dla którejś ze stron.

Tuż przed końcem spotkania zza linii pola karnego próbował jeszcze zagrozić Kacper Chełmecki, jednak uderzył niecelnie i do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

0-1 Jakub Górski (25)
1-1 Dennis Rakels (47)

Hutnik Kraków: 1. Dorian Frątczak - 11. Patryk Kieliś, 32. Igors Tarasovs, 47. Kamil Głogowski, 30. Filip Jania (85, 17. Sławomir Chmiel) - 9. Krystian Lelek (74, 77. Michał Głogowski), 10. Miłosz Drąg, 6. Maciej Urbańczyk, 7. Krzysztof Świątek, 92. Deniss Rakels - 99. Marcin Wróbel.

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 87. Jakub Kowalski (76, 16. Dominik Maluga), 22. Jakub Banach, 55. Damian Oko, 24. Damian Urban, 27. Arkadiusz Ziarko (46, 77. Kacper Chełmecki) - 78. Jakub Górski (46, 4. Łukasz Furtak), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki, 10. Adam Imiela (82, 20. Bartosz Pioterczak) - 17. Lucjan Klisiewicz (72, 11. Sebastian Strózik).

żółte kartki: Kieliś, Świątek, Drąg, Tarasovs - Oko, Maluga.