2024-01-27 17:09:05

sparing: Stal Mielec - FC Polissya Zhytomyr 1-1

Stal Mielec zremisowała z  FC Polissya Zhytomyr (fot. Stal Mielec)
Stal Mielec zremisowała z FC Polissya Zhytomyr (fot. Stal Mielec)
W drugim meczu kontrolnym na obozie w Hiszpanii Stal Mielec zremisowała z FC Polissya Zhytomyr 1-1. Jedyną bramkę dla drużyny z Podkarpacia zdobył Ilya Shkurin.

Stal Mielec cały czas przygotowuje się do rundy wiosennej w hiszpańskim L'Albir. Dziś podopieczni Kamila Kieresia zmierzyli się z FC Polissya Zhytomyr. Jest to trzecia drużyna ukraińskiej Ekstraklasy.

Piłkarze Stali Mielec otworzyli wynik tego spotkania w 26. minucie. Dogranie Kokiego Hinokio wykorzystał Ilya Shkurin i z kilku metrów skierował futbolówkę do bramki. Chwilę później tym razem to Hinokio mógł pokusić się o gola, jednak jego uderzenie głową minęło bramkę.

Ukraiński zespół nie pozostał dłużny i w pierwszej połowie mógł doprowadzić do wyrównania. Najpierw mielczan uratowała poprzeczka, a w końcówce pierwszej części dobrze interweniował Mateusz Kochalski po uderzeniu z rzutu wolnego.

FC Polissya Zhytomyr wyrównała rezultat meczu w 57. minucie. Po rzucie wolnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał Artem Szabanow i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

Na meczu obecny był Vicente Gomez, czyli asystent Sergiya Rebrova w kadrze reprezentacji Ukrainy. W kadrze Stali Mielec zabrakło Michała Trąbki, który ma przenieść się do Wieczystej Kraków. Kolejny mecz kontrolny podopieczni Kamila Kieresia rozegrają 31 stycznia z IFK Värnamo.

Stal Mielec FC Polissya Zhytomyr 1-1 (1-0)

1-0 Ilya Shkurin (26)
1-1 Artem Szabanow (57)

Stal Mielec: (I połowa) 1. Mateusz Kochalski - 27. Alvis Jaunzems, 3. Bert Esselink, 6. Mateusz Matras, 18. Maksymilian Pingot, 23. Krystian Getinger - 26. Maciej Domański, 9. Piotr Wlazło, 16. Matthew Guillaumier, 25. Kōki Hinokio - 7. Ilja Szkurin.

(II połowa) 88. Mateusz Dudek - 21. Łukasz Gerstenstein, 15. Kamil Pajnowski, 3. Bert Esselink, 13. Marco Ehmann, 8. Rafa Santos - 10. Mateusz Stępień, 16. Matthew Guillaumier, 22. Jakub Rozwadowski, 24. Igor Strzałek - 11. Łukasz Wolsztyński.

FC Polissya Zhytomyr: (skład wyjściowy) 71. Denys Bojko - 15. Bohdan Mychajliczenko, 30. Artem Szabanow, 44. Serhij Czobotenko, 13. Lucas Taylor, zawodnik testowany, 6. Wiaczesław Tankowśkyj, 18. Béni Makouana, 22. Wasyl Hrycuk, 59. Artem Kozak, zawodnik testowany.