2023-11-27 18:18:47

Rzut karny na wagę trzech punktów! "Stalówka" pokonała Pogoń Siedlce

Stal Stalowa Wola pokonała Pogoń Siedlce! (fot. Radek Kuśmierz)
  Stal Stalowa Wola zrewanżowała się Pogoni Siedlce za porażkę w rundzie jesiennej i zwyciężyła przed własną publicznością 2-1. Decydujący okazał się rzut karny w samej końcówce, który wykorzystał Adam Imiela.

Od początku odważnie ruszyli podopieczni Irenusza Pietrzykowskiego. Już w 2. minucie lewą stroną przedarł się Oliwier Sukiennicki, zagrał w polu karne, tam jednak najpierw nie zdołał dobrze uderzyć Klisiewicz, a potem z piłką minął się Adam Imiela

Pogoń Siedlce próbowała odpowiedzieć w 11. minucie, kiedy z linii pola karnego uderzył Szuprytowski. Piłka po rykoszecie wyszła jednak na rzut rożny. Chwilę później znów groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych. Po centrze w pole karne główkował Lucjan Klisiewicz, ale minimalnie niecelnie.

Kapitalny strzał Jakuba Siniora dał gościom prowadzenie

W kolejnych minutach coraz śmielej w ofensywie poczynali sobie gracze Pogoni Siedlce i w 35. minucie objęli prowadzenie. W pole karne wbiegł Majewski, jego strzał zablokowali obrońcy, futbolówka wyszła na przed pole, a tam kapitalnie przymierzył Jakub Sinior, nie dając Smyłkowi najmniejszych szans na interwencję.

"Stalówka" mogła szybko odpowiedzieć, kiedy po świetnym zagraniu Lucjana Klisiewicza w stu procentowej sytuacji znalazł się Adam Imiela. Pomocnik Stali Stalowa Wola uderzył jednak prosto w bramkarza i po pierwszej połowie przyjezdni byli na prowadzeniu.

Po zmianie stron początkowo większą inicjatywę w ofensywie przejawiali goście. W 51. minucie Smyłka próbował zaskoczyć Cezary Damieniuk uderzeniem z okolic "szesnastki" jednak golkiper gospodarzy skutecznie interweniował.

Bartosz Pioterczak wyrównał rezultat meczu

W 66. minucie to miejscowi odrobili straty. Lucjan Klisiewicz dograł do Bartosza Pioterczaka, a ten mocnym uderzeniem od poprzeczki umieścił piłkę w siatce.

W 87. minucie goście ponownie mogli objąć prowadzenie. Fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Mikołaj Smyłek, zagrał do Cezarego Damieniuka, który w wybornej sytuacji uderzał jednak nad bramką.

Rzut karny na wagę trzech punktów

Sytuacja znów odmieniła się w 90. minucie, kiedy na bramkę próbował uderzać Kacper Chełmecki i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Adam Imiela

W doliczonym czasie gry o dublet mógł pokusić się jeszcze Imiela, ale znakomicie interweniował Jakub Burek. Stal Stalowa Wola dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka i po raz ósmy w tym sezonie dopisała komplet punktów do ligowej tabeli.

0-1 Jakub Sinior (35)
1-1 Bartosz Pioterczak (66)
2-1 Adam Imiela (90+2-rzut karny)

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 71. Łukasz Seweryn (46, 88. Piotr Rogala), 87. Jakub Kowalski (90, 22. Jakub Banach), 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban, 27. Arkadiusz Ziarko (46, 78. Jakub Górski) - 20. Bartosz Pioterczak (74, 77. Kacper Chełmecki), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki, 10. Adam Imiela - 17. Lucjan Klisiewicz (86, 16. Dominik Maluga).

Pogoń Siedlce: 1. Jakub Burek - 4. Przemysław Misiak (73, 2. Tomasz Lewandowski), 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł - 18. Piotr Pyrdoł (73, 43. Lukáš Hrnčiar), 20. Cezary Bujalski, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 23. Hubert Derlatka (62, 10. Krystian Miś) - 21. Mateusz Majewski (73, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk.

żółte kartki: Kowalski, Furtak, Urban, Górski - Miś, Lewandowski.