2023-11-18 20:53:52

Kapitalne widowisko w Wiązownicy! Sokół Sieniawa wygrywa derby

Kapitalne widowisko oglądali dziś kibice zgromadzeniu na stadionie w Wiązownicy. Z niezwykle zaciętego starcia ostatecznie zwycięsko wyszedł Sokół Sieniawa, który pokonał miejscowych 5-3.

Lepiej w ten mecz weszli podopieczni Waldemara Warchoła i otworzyli wynik meczu już w 14. minucie. Po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Wesley Omuru, wykorzystał zamieszanie i skierował piłkę do bramki.

Równie szybka była odpowiedź gości z Sieniawy. Cztery minuty później w pole karne wpadł Jan Mróz i został nieprzepisowo zatrzymany. Arbiter bez zastanowienia wskazał na wapno. Jedenastkę skutecznie egzekwował Sebastian Kwaczreliszwili i na tablicy wyników było już 1-1.

KS Wiązownica prowadził po pierwszej połowie

Stałe fragmnty gry okazały się mocną bronią KS Wiązownica w dzisiejszym meczu. W 28. minucie znów po rzucie rożnym piłka wyszła na przedpole i celnie po ziemi uderzył Rafał Michalik i futbolówka znów zatrzepotała w siatce. Do końca pierwszej połowy miejscowi sprawiali lepsze wrażenie i schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron szybko do odrabiania strat ruszył Sokół Sieniawa. W 47. minucie po rzucie wolnym najpierw piłka trafiła w mur, a później przejął ją Jan Mac i nie dał najmniejszych szans golkiperowi Wiązownicy.

Oskar Mazgoła ustrzelił hat-tricka

W 73. minucie znów powody do radości mieli piłkarze z Sieniawy. Na bramkę uderzył Oskar Mazgoła, fatalnie interweniował Mateusz Zając i to podopieczni Roberta Chmury objęli prowadzenie.

Sytuacja na boiska była niezwykle dynamiczna i trzy minuty przed końcem znów mieliśmy remis. Kapitalnie przymierzył Patryk Serafin, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i znów wpadła do bramki Bartosza Siryka.

W doliczonym czasie gry prawdziwy popis umiejętności dał Oskar Mazgoła, który pojawił się na boisku w przerwie meczu. Zawodnik Sokoła w końcówce dołożył jeszcze dwie bramki i kompletując hat-tricka zapewnił Sokołowi komplet punktów.

1-0 Wesley Omuru (14)
1-1 Sebastian Kwaczreliszwili (18-karny)
2-1 Rafał Michalik (28)
2-2 Jan Mróz (47)
2-3 Oskar Mazgoła (73)
3-3 Patryk Serafin (87)
3-4 Oskar Mazgoła (90+2)
3-5 Oskar Mazgoła (90+5)