2023-11-11 16:11:01

Avia Świdnik skromnie pokonała KS Wiązownicę

KS Wiązownica uległa Avii Świdnik 0-1 na wyjeździe w meczu 16. kolejki 3. ligi gr. IV.

Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego bardzo dobrze weszli w ten mecz i już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Adrian Paluchowski.

Gości z Wiązownicy nie zdeprymowało szybkie objęcie prowadzenia przez ich rywali. Podopieczni trenera Waldemara Warchoła prezentowali się bowiem tego dnia bardzo dobrze na boisku faworyzowanego rywala.

W wypadach pod bramkę strzeżoną przez bramkarza Avii brakowało jednak przyjezdnym postawienia przysłowiowej kropki nad "i". Gospodarze nie pozostawali dłużni i starali się, szczególnie w drugiej połowie, kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, długo utrzymując się przy piłce.

Z utrzymania się przy futbolówce nie wynikało jednak bezpośrednie zagrożenie bramki rywali, a goście starali się wyprowadzać kontry, szczególnie groźnie pod koniec meczu.

Ostatecznie jednak spotkanie to zakończyło się skromnym zwycięstwem wicelidera 3. ligi gr. IV.

1-0 Adrian Paluchowski (8.)

Avia Świdnik: Grabowski - Myszka, Dobrzyński, Mykytyn, Rozmus, Uliczny, Popiołek, Małecki, Kalinowski, Białek, Paluchowski
KS Wiązownica: Zając - Cieśla, Melinyshyn, Tabor, Tonia, Janiczak, Serafin, Kordas, Rębisz, Michalik, Kasia