2023-11-11 22:11:53

Stal Rzeszów wywiozła trzy punkty w starciu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

Jesus Diaz (na zdjęciu) strzelił swojego premierowego gola w Fortuna 1. Lidze. Stal Rzeszów wygrała w Niecieczy 2-1 (fot. Robert Skalski / stalrzeszow.pl)
W strugach ulewnego deszczu piłkarze Marka Zuba po raz drugi z kolei zdołali odrobić straty i tym razem zgarnęli komplet punktów w starciu z wyżej notowaną Bruk-Bet Termalicą Nieciecza!

W spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Stal Rzeszów udała się w podróż do Niecieczy gdzie mierzyła się z Bruk-Bet Termalicą. Goście potrzebowali punktów, by móc oddalić się od strefy spadkowej, z kolei popularnym „Słoniom” pozwoliłyby one na dołączenie do czołówki tabeli.

Rzeszowianie o krok od zdobycia gola

Pierwszy atak gospodarzy miał miejsce w 8. minucie. W polu karnym obrońcami zakręcił Jakub Branecki, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Jakuba Wrąbla. Akcja przeniosła się na połowę Bruk-Betu, lewą stroną pomknął Andreja Prokić, dograł do Jesusa Diaza, ten zdołał strzelić obok bramkarza, ale piłkę zmierzającą do siatki zdołał wybić Lukas Spendlhofer.

Na następną sytuację pod bramką Stali trzeba było poczekać do 18. minuty. Zza pola karnego przymierzył Maciej Ambrosiewicz, futbolówka powędrowała tuż obok słupka. Po chwili szczęścia próbował Kacper Karasek, lecz w ostatniej chwili zablokował go Kamil Kościelny. Rzeszowianie odpowiedzieli rajdem Adlera Da Silvy, który dośrodkował wzdłuż bramki rywali, z futbolówka minął się jednak Wiktor Kłos

Kacper Karasek wyprowadził „Słonie” na prowadzenie

Po 20 minutach tempo rywalizacji wyraźnie spadło. Miejscowi mieli przewagę posiadania piłki, nie potrafili przełożyć tego na konkrety w polu karnym rzeszowian. Po pół godzinie gry, błąd przed własnym polem karnym popełnili Stalowcy, do dośrodkowania doszedł Branecki, którego „główka” poszybowała tuż obok słupka.

Następnie z kontrą wyszli Stalowcy, Diaz zagrał do Kłosa, ten będąc naciskany przez obrońcę uderzył obok słupka. „Słonie” dopięły swego na 5 minut przed zmianą stron. Z wrzutki Adama Radwańskiego skorzystał Karasek, precyzyjnym strzałem głową otwierając wynik tego meczu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze mogli zdobyć drugą bramkę, ale piłkę sprzed bramki zdołał wybić Prokić. Następnie sędzia zagwizdał po raz ostatni w tej części pojedynku i na przerwę ze skromną przewagą schodzili podopieczni Mariusza Lewandowskiego.

Bruk-Bet kontrolował wydarzenia boiskowe

Druga odsłona rozpoczęła się od niecelnego uderzenia Branieckiego. W 57. minucie poważnie bramce Tomasza Loski zagrozili przyjezdni.

Na „centrostrzał” zdecydował się Milan Simcak i golkiper „pomarańczowych” miał spore problemy z wybiciem piłki. Nie minęło 60 sekund i bliscy podwyższenia prowadzenia byli gospodarze, ale w pod bramką Wrąbla zabrakło im zimnej krwi i obrona gości mogła odetchnąć. Kolejny raz uderzał Karasek, lecz prosto w ręce rzeszowskiego bramkarza.

Jesus Diaz i Adler Da Silva odwrócili losy meczu!

Przez długie minuty „Biało-niebiescy” nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką rywali, ale wszystko zmieniło się w ostatnim kwadransie. Do bezpańskiej piłki w polu karnym Bruk-Betu dopadł Diaz i nie namyślając się wiele posłał ją po długim słupku kompletnie zaskakując golkipera gospodarzy.

Nie było to ostatnie słowo rzeszowskiego zespołu. Gapiostwo defensywy przeciwników wykorzystał Adler, który samotnie pognał na bramkę Loski i wyprowadził swój zespół prowadzenie. Zszokowani miejscowi nie byli w stanie zareagować i ostatecznie trzy punkt pojechały do Rzeszowa!

1-0 Kacper Karasek (40)
1-1 Jesus Diaz (79)
1-2 Adler Da Silva (90)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska- Maciej Wolski, Andrii Dombrovskyi, Jakub Branecki (78. Tomas Poznar), Adam Radwański (88. Morgan Fassbender), Damian Hilbrycht (88. Florin Purece), Lukas Spendlhofer, Kacper Karasek (78. Wojciech Jakubik), Maciej Ambrosiewicz, Andrzej Trubeha (70. Artem Poliarus), Wiktor Biedrzycki.

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel- Patryk Warczak, Paweł Oleksy, Kamil Kościelny, Milan Simcak (61. Krystian Wachowiak)- Sebastien Thill (86. Cesar Pena), Karol Łysiak, Jesus Diaz (86. Krzysztof Danielewicz) - Wiktor Kłos (61. Szymon Kądziołka), Adler Da Silva (90. Adrian Bukowski), Andreja Prokić.

Żółte kartki: Lukas Spendlhofer (73-faul), Kacper Karasek (76-faul)- Kamil Kościelny (45-faul), Andreja Prokić (63-faul), Karol Łysiak (69-faul)