2023-11-05 20:03:00

Miasto Szkła Krosno liderem 1 ligi koszykówki! Pokonali po dogrywce SKS Fulimpex Starogard Gdański

Miasto Szkła Krosno zostało liderem 1 ligi koszykówki! (fot. Miasto Szkła Krosno)
Miasto Szkła Krosno pokonało SKS Fulimpex Starogard Gdański po dogrywce 94-88 w meczu 11. kolejki rozegranym awansem. Po tym meczu krośnianie zostali liderem Pekao 1 ligi koszykówki.

Już pierwsza kwarta zwiastowała wielkie emocje w Krośnie! Po dziesięciu minutach Miasto Szkła Krosno remisowało 23-23 z SKS-em Fulimpex Starogard Gdański. Jednak w  drugiej odsłonie koszykarze prowadzeni przez Edmundsa Valeiko zdobyli zdecydowaną przewagę i na przerwę schodzili prowadząc aż piętnastoma punktami 49-34!

Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście, którzy niwelowali przewagę krośnian i przed ostatnią kwartą Miasto Szkła miało tylko pięć "oczek" przewagi. Największe emocje były w ostatniej odsłonie niedzielnego meczu. Krośnianie utrzymywali cały czas 2-3 punktową przewagę, ale w ostatniej sekundzie meczu Piotr Lis zdobył "trójkę" na wagę dogrywki.

Dodatkowy czas meczu był już pod kontrolą Miasta Szkła Krosno i ostatecznie pokonali ekipę ze Starogardu Gdańskiego 94-88 i zostali liderem PEKAO 1 ligi koszykówki

Miasto Szkła Krosno - SKS Fulimpex Starogard Gdański 94-88 (23-23, 26-11, 12-22, 20-25, 13-7)

Miasto Szkła Krosno: Rasnick 16, Trubacz 3, Wrona 10, Zagórski 11, Łałak 18 oraz Jaworski 0, Jankowski 23, Griszczuk 1, Sobiech 12

SKS Fulimpex Starogard Gdański: Kurpisz 6, Czerlonko 24, Parzeński 17, Kordalski 11, Wiśniewski 0 oraz Majewski 4, Janiak 2, Didier-Urbaniak 12, Lis 12, Szczepański 0, Życzkowski 0