2023-11-05 17:35:54

Stal Stalowa Wola przegrała z Radunią Stężyca przed własną publicznością!

Stal Stalowa Wola nie podtrzymała dobrej passy i przegrała przed własną publicznością z Radunią Stężyca 1-2. Jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Arkadiusz Ziarko.

Na początku spotkania ciężko było wskazać przewagę którejś ze stron. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak gra w dużej mierze toczyła się w środku pola.

W 19. minucie Jakub Kowalski dośrodkował w pole karne, akcję zamykał Łukasz Seweryn, ale jego uderzenie głową przeszło obok słupka. W odpowiedzi po stronie gości główkował Płotka, jednak również niecelnie.

Pierwsze 45- minut nie obfitowało w wielkie emocje. W 29. minucie kombinacyjną akcję miejscowych fatalnie wykończył Adam Imiela, a dwie minuty później kolejny raz obok słupka uderzył Łukasz Seweryn.

Goście mocniej weszli w drugą połowę

W drugą połowę mocniej weszli piłkarze Raduni Stężyca. W 54. minucie z dystansu uderzał Straus, ale spokojnie złapał Mikołaj Smyłek. Stalówka próbowała odpowiedzieć w 63. minucie, po zamieszaniu w polu karnym Iwao nie zdołał uderzyć na bramkę, a później niecelnie strzelił Kowalczyk.

W 68. minucie znów świetnie interweniował Mikołaj Smyłek po strzale Kasprzaka, a później Piotr Rogala faulował w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Mateusz Kuzimski i Radunia otworzyła wynik tego spotkania. Dodatkowo czerwoną kartką ukarany został trener Ireneusz Pietrzykowski.

Przyjezdni napędzeni tym trafieniem szybko podwyższyli na 2-0. W 74. minucie Patryk Mularczuk wpakował piłkę do siatki z kilku metrów. Miejscowi odpowiedzili trzy minuty przed końcem tego spotkania, kiedy futbolówkę do siatki skierował Arkadiusz Ziarko.

Było to jednak tylko honorowe trafienie i podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego po raz drugi w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki przed własną publicznością.

0-1 Mateusz Kuzimski (69-rzut karny)
0-2 Patryk Mularczyk (74)
1-2 Arkadiusz Ziarko (87)

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 87. Jakub Kowalski, 88. Piotr Rogala, 4. Łukasz Furtak, 71. Łukasz Seweryn (74, 21. Michał Mydlarz) - 77. Kacper Chełmecki (83, 20. Bartosz Pioterczak), 8. Łukasz Soszyński (74, 14. Bartosz Wiktoruk), 18. Olivier Sukiennicki (74, 27. Arkadiusz Ziarko), 10. Adam Imiela (62, 23. Kōsei Iwao), 78. Jakub Górski - 17. Lucjan Klisiewicz.

Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki - 37. Hubert Zwoźny, 93. Łukasz Bogusławski, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 77. Wojciech Słomka (71, 11. Patryk Mularczyk), 33. Bartłomiej Kasprzak, 4. Paweł Czajkowski (71, 2. Dmytro Baszłaj), 8. Wojciech Łuczak (77, 9. Michał Biskup), 20. Adam Płotka (41, 19. Jakub Kwiatkowski) - 7. Mateusz Kuzimski (78, 10. Bartosz Bartkowiak).

żółte kartki: Klisiewicz, Furtak - Słomka, Kasprzak, Czajkowski, Biskup, Baszłaj, Bogusławski.

Stal 2023-11-05 18:21:46

Zgadzam się. Przy czym zagraliśmy dość słaby mecz

~anonim 2023-11-05 18:29:14

3 2 1 start zaczynamy wszelkiej maści wsioki z wielowsi wywłoki i innych
okolicznych buraków Stalówka przegrała można sobie poużywać bez woli i konia zwalić przy okazji teraz wasza kolej

wiesniaki z kompleksami 2023-11-05 18:47:29

Od Dębicy sie o*********lcie raz na zawsze wiesniaki z zadupia na uboczu. c****j nas to obchodzi czy przegryacie czy wygrywacie bo i tak nie macie zesrancy podjazdu do miasta Debica

1938 2023-11-05 18:55:02

https://twitter.com/MaciejFootball/status/1721211534565580806 dobre ujęcie nie odgwizdanej ręki. Nie wiem jak gościu nie mógł tego odgwizdać i puścił grę.

Anonim 2023-11-05 19:06:15

Ważne aby pieniążki się zgadzały, za awans sporo dostali z naszych pieniedzy

MJ 2023-11-05 19:17:30

Nie pamiętam żebyśmy zagrali dwa mecze pod rząd w takim samym składzie ... za dużo tych rotacji trenera. Ogólnie mecz się dopiero rozkręcił od 70 min wcześniej typowe granie do pierwszej bramki. Nie myślmy o barażach bo z taką grą to walka o utrzymanie do końca.

1938 2023-11-05 19:53:17

Pietrzykowski zabieraj większość tego szrotu i wypad ze Stalowej.Nadajesz się tylko na nauczyciela wf-u.

Eryk Krwawy 2023-11-05 20:30:20

Celem bylo i jest utrzymanie.

Igloopol Pany 2023-11-05 20:33:15

I juz kibice Wisloki i Siary dostali orgazmu.

~anonim 2023-11-05 21:59:28

Koszulki na cito bo żadnego PGE wsioki widzieć nie będziecie. Władza się zmienia. Spadajcie ligę niżej. Dotarło?

Wiesiek 2023-11-05 23:07:12

Piszę z metropolii dębickiej, która sięga od granic Mielca aż po Bieszczady. Piszę konkretnie z dzielnicy tej metropolii jaką jest Pustków. I napiszę po tym meczu tak: jestem mocno podjarany!

Stalowy 2023-11-06 00:26:03

Kompromitacja i Żenada we wtorek z Carina polamatorami, którzy pracują zawodowo, a za grę dostawka stypendium w kwocie 1500zl. U NAS więcej dostają nawet chłopaki co boiska nie powracają przez całą Rundę. Dziś kolejny blamaz z Radunia. Graliśmy raptem 10 minut, resztę przemilcze. Wstyd, Hańba i Żenada. IREK w*********lAJ I WEŹ ZE SOBĄ TEN CAŁY SZROT. 2 LIGA nie dla Lamusow, Zelikow i Karlow Ogrodowych. Chełmecki kiedy Ty jakiś pojedynek "Męski", szybkościowy lub techniczny wygrasz?!?!?! 15 kolejek a Ty Napastnik Podstawowy i masz 1 bramkę i asystę. Śmiechem Cię zabija. Okręgowa to Twój MAX!!!! Tyle co Ty zrobiłby Wydra.

obserwator 2023-11-06 09:57:07

Wlaśnie a co się z Wydrą dzieje?. Kontuzja? Czy tak odstrzelony? Dawałby wiecej z serca niz jakis Sukeinnicki ktory kaleczy kolejny mecz. Nie ma tez Pikuły i Wojtaka a oni byli mocnymi punktami Stalowej w poprzednim sezonie. Po prostu odstrzelił wychowanków bo muszą grac ulubiency z Sukiennickim na czele czy jakims Sewerynem. Ktorzy wcale lepsi od wymienionych nie są.

~anonim 2023-11-06 09:58:18

Każdy wie że wieśniak który regularnie ujada pod postami Stalówki jest z debicy miasta 2 opon i jednej biedronki.

obserwator 2023-11-06 09:59:53

Do tego bardzo słaby atak. Klisiewicz marny dorobek na razie a taką miał być gwiazdą, Chełmecki 1 gol napastnika w 15 meczach. Iwao zero goli. Ciągle problem jest z napastnikami, ktorzy nie są skuteczni. Klisiewicz ma taki sam dorobek jak Szuszkiewicz rok temu. A miał strzelać gola za golem. Nic takiego miejsca nie ma. Po zawodniku takiej klasy trzeba wymagać znacznie więcej.

Nico 2023-11-06 10:50:22

Klisiewicz umiejetnosci i potencjal ma bardzo duzy tylko problem jest taki , ze nie ma mu kto pilki dograc i stworzyc sytuacji bramkowej .Rozegrania , srodka pola i skrzydlowych w tej "druzynce" harcerskiej Zucha Irka nie ma i nie bedzie . Pomocnicy to ZENADA !!! Pomyslu na gre , schematow i wariantow gry BRAK . A za rozegranie bierze sie Emeryt Kowal , ktory wyraznie niedojezdza juz na 2 lige i Rogala surowy technicznie co to pilki przy nodze nie potrafi wyprowadzic . Same wrzutki w pole na LAGE to wszystko co maja do zaoferowania .Klisiewicz bylby Najlepszym Napastnikiem w tej lidze , gdyby mial z Kim zagrac pilke .

Stal1944h 2023-11-06 10:56:57

Każdy to powie - Carina & Radunia rządzą we wsi pławo!!!

Król Malowany IV 2023-11-06 11:07:32

Utrzymanie się jest naszym celem, wszystko inne to miły bonus.

~anonim 2023-11-06 13:05:09

Klisiewicz gdyby był takim grajkiem to nie występował by w 3 lidze na pipidówie.

Bolo 2023-11-06 13:29:13

Odnośnie Klisiewicza, to moim zdaniem za bardzo skupia się na grze siłowej, fizycznej. Wiadomo ma do tego warunki, ale gdyby bardziej przyłożył się do gry kombinacyjnej, technicznej, to byłoby z korzyścią dla niego i drużyny. Takie granie na siłę "na ścianę" i walki w powietrzu nie zawsze przynoszą efekt, bo nawet jak wygra walkę, to nie przejmujemy tej drugiej piłki. On po prostu traci dużo energii na tą walkę, z której zespół nie baryma korzyść. Co do meczu, to mecz wyrównany. Goście dobrze bronili i wykorzystali serię naszych fatalnych błędów w akcji na 1-0. Reszta była już konsekwencją tej akcji. My zaryzykowaliśmy przez co Radunią miała kolejne sytuacje i jedną wykorzystała. Szkoda tej akcji ostatniej w meczu, gdzie najpierw Furtak znalazł się sam na sam, a potem Smyłek główkował po rzucie różnym. Oj gdyby Smyłek strzelił gola w tej ostatniej sekundzie, to byłoby wydarzenie.

Do Bolo 2023-11-06 13:40:32

100 % Zgody co do Klisiewicza . Tak jak wczesniej pisalem chlopak ma predyspozycje , technike i potencjal. Niestety jest zle osadzony i wykorzystany w Stalowce . I tu jest glowny Nasz problem . Trener i Caly sztab to Amatorka i Fuszerka. Jak Irus chce z ofensywnego Wojtaka robic obronce ( jakbysmy jeszcze malo ich mieli ) , a z Najlepszego Naszego obroncyz 3/ligi Pikuly jeszcze nie skorzystal . Co wiecej bredzi , ze pol roku Go przygotowuje i na wiosne da Mu szanse . No normalnie DEBIL j******y ,a nie trener . A w czym Nasz Grasza jest gorszy od wynalazkow Irka typu Urban , Seweryk , Furman . ?????? Ten caly Irek i Jego farmazony i mala lyzeczka coraz bardziej zblizaja Go do Lukasza Surmy i zabijania radosci ,potencjalu i mozliwosci Zespolu. I tu jest pies pogrzebany . Chlopaki po stracie bramki zamiast agresji i woli walki spuszczone LBY i podania do tylu , do bramkarza. Oni byli ustawieni na 0:0 i ewntualnie jakas szczesliwa bramke , moze z karnego. .. Ale IREK i kolesie wyciagna napewno wnioski tak jak po blamazu z Carina BUHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA.