2023-09-03 20:43:52

Sokół Kamień z solidną wygraną nad Lechią Sędziszów Małopolski

Sokół Kamień porządnie rozpędził się i ze sporą przewagą pokonał dziś Lechię Sędziszów Małopolski.

Sokół Kamień dobrze wszedł w mecz z Lechią Sędziszów Małopolski i od początku do końca kontrolował jego przebieg. Pierwsza bramka padła po upływie niemal kwadransa, a wynik otworzył wtedy Mateusz Jędryas. Prowadzenie gospodarzy powiększył przed przerwą Kacper Piechniak, budująć tym samym bezpieczną nawiązkę na drugą odsłonę.

Piechniak po przerwie ponownie okazał się skuteczny i odnalazł drogę do bramki przeciwników, odnotowując szóstego gola w trwającym sezonie 4.ligi podkarpackiej. Gol na 4-0 to trafienie samobójcze rywali, które jeszcze bardziej pokrzyżowało im drogę do nawiązania jakiegokolwiek kontaktu z gospodarzami.

Sokół szedł za ciosem, a z pewnością ułatwił im to podyktowany rzut karny w 89.minucie. "Jedenastkę" celnie wykonał  Hubert Podolak. Nie udało się jednak utrzymać czystego konta, Lechia zdobyła bramkę honorową w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Oskar Ćwiczak.

1-0 Mateusz Jędryas (14)
2-0 Kacper Piechniak (36)
3-0 Kacper Piechniak (61)
4-0 Jakub Lesiński (88-bramka samobójcza)
5-0 Hubert Podolak (89)
5-1 Oskar Ćwiczak (90+)

Sokół: Siudak, Zbyradowski, Piekut, Konefał, Piechniak, Stępniowski,  Kwiatkowski, Majka, Jędryas, Gdowik, Synoś.
Lechia: Ćwiczak, Początek, Lesiński, Kapłan, Malisiewicz, Mucha, Kędzior, Słoma, Karczewski, Jezuit, Wesołowski.