2023-09-03 16:05:31

Bez bramek w Dębicy. Wisłoka zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska

W kolejnym ligowych spotkaniu Wisłoka Dębica podzieliła się punktami z Podlasiem Biała Podlaska. Licznie zgromadzeni kibice na Parkowej nie doczekali się jednak goli.

31-sierpnia odbyło się 35-lecie zawarcia zgody między kibicami Wisłoki Dębica i Górnika Zabrze. Stąd na dzisiejszym spotkaniu pojawiła się spora grupa fanów Górnika Zabrze. Święto kibiców na początku zepsuła jednak pogoda, bowiem chwilę przed meczem nad Dębicą przeszła spora ulewa.

Początek dzisiejszego spotkania lepiej rozpoczęli goście. Już w 3. minucie Mateusz Wyjadłowski ruszył lewnym skrzydłem, przedarł się w pole karne, jednak uderzył minimalnie obok słupka. W dalszej części meczu dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Podlasia, jednak nic z tego nie wynikało.

W 25. minucie z rzutu wolnego z 18. metra uderzał Damian Łanucha, ale wysoko nad poprzeczką. Pierwsze poważne zagrożenie po stronie Wisłoki Dębica pojawiło się 4. minuty później. Po rzucie rożnym uderzał jeden z piłkarzy gospodarzy, jednak skutecznie interweniował bramkarz. Potem próbował dobijać jeszcze Jakub Smoleń i Krzysztof Zawiślak, ale futbolówka nie znalazla drogi do bramki.

W końcówce pierwszej połowy nadal naciskali podopieczni Bartosza Zołotara, ale brakował skuteczności. W 45. minucie Krzysztof Zawiślak próbował wymusić rzut karny, ale sędzie nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Po wznowieniu gry po rzucie wolnym główkował Marcin Pigiel, ale prosto w ręce bramkarza Wisłoki Dębica. Natomiast jedna z lepszych sytuacji dla miejscowych pojawiła się w 79. minucie, kiedy Przemysław Nalepka przedarł się lewym skrzydlem, wrzucił do Łukasza Siedlika, jednak jego strzał został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Chwilę później później pojawiła się fantastyczna odpowiedź ze strony Podlasia. Znakomicie w polu karnym odnalazł się Kurowski, uderzył na bramkę, jednak jeszczed lepszą interwencją popisał się Filip Kramarz i na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

W końcówce jeszcze z linii pola karnego uderzał Mateusz Majbański, ale minimalnie nad poprzeczką. W 3. minucie doliczonego czasu gry gorąco mogło zrobić się pod bramką Wisłoki, kiedy piłkę wprost do rywala wybił golkiper miejscowych. Obrońcy zdołali jednak wrócić i zażegnali niebezpieczeństwo.

Wisłoka Dębica: Kramarz - Rachfalik, Bogacz, Grasza - Bednarz, Iwanicki, Łanucha, Siedlecki (82. Smuda), Smoleń - Zawiślak (69' Nalepka), Siedlik (Nazarenko)

Podlasie Biala Podlaska: Misztal- Pigiel, Salak (85. Majewański), Orzechowski, Wyjadłowski (Kobyliński), Pacek (69. Kurowski), Kamiński (85. Jakubczyk), Kapuściński, Avdieiev, Kosieradzki, Podstolak