2023-08-12 18:21:46

Igloopol Dębica przegrał u siebie z Pogonią-Sokół Lubaczów

W pierwszym z dzisiejszych starć na czwartoligowych boiskach beniaminek z Lubaczowa pokonał na wyjeździe Igloopol Dębica, choć to miejscowi jako pierwsi objęli prowadzenie.

Już w  8. minucie miejsce na strzał wypracował sobie Kamil Matofij. Golkiper miejscowych z najwyższym trudem sparował to uderzenie na rzut rożny.

Zaskakująco w  17. minucie znakomicie odpowiedział Igloopol Dębica. Przed polem karnym fatalny błąd bramkarza wykorzystał Karol Wojtyło i skierował piłkę do pustej bramki.

Goście szybko ruszyli do odpowiedzi. W 22. minucie po kombinacyjnej akcji w dogodnej sytuacji prosto w bramkarza trafił Krystian Basznianin, a chwilę później po uderzeniu z dystansu jednego z piłkarzy Pogoni-Sokół Lubaczów piłka zatrzymała się na słupku.

W 39. minucie przyjezdni dopięli swego. Po dograniu Krystiana Basznianina nie do obrony uderzył Paweł Hass i tuż przed przerwą na tablicy wyników pojawił się remis.

W 65. minucie po faulu w polu karnym arbiter wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Matofij i beniaminek z Lubaczowa wyszedł na prowadzenie, a dodatkowo kontynuował mecz w przewadze jednego zawodnika.

W 90. minucie przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo. Jakub Lorenc dograł do Vladyslava Roslyakova, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał bramkarzowi najmniejszych szans.

W inaugurującym starciu dla obu ekip beniaminek z Lubaczowa zainkasował komplet punktów, a Igloopol musiał przełknąć pierwszą porażkę przed własną publicznością.

1-0 Karol Wojtyło (17)
1-1 Paweł Hass (39)
1-2 Kamil Matofij (67-rzut karny)
1-3 Vladyslav Roslyakov (89)