2023-07-30 14:07:52

Mariusz Szuszkiewicz, Stal Stalowa Wola: Przepraszamy kibiców, bo zawaliliśmy ten mecz

Stal Stalowa Wola przegrała wczoraj spotkanie 0-2 z Pogonią Siedlce. Po meczu na jego temat wypowiedział się zawodnik "Stalówki", Mariusz Szuszkiewicz.

Czego wam zabrakło w tym meczu?
-Jakbyśmy wiedzieli, to by ten mecz na pewno inaczej wyglądał. Nie wiem czego nam zabrakło, ciężko cokolwiek po takim meczu stwierdzić, bo mieliśmy wszystko na tacy. Mieliśmy jakiś plan na drugą połowę, ale nic nie zrobiliśmy, żeby strzelić bramkę. Najgorsze to, że pozwoliliśmy Pogoni, żeby to oni nam strzelili. Bardzo ciężki mecz dla nas pod kątem emocjonalnym. Musimy się na pewno podnieść, nie możemy się załamywać, ale czujemy się katastrofalnie.

Dobrze było właściwie do pola karnego Pogoni, a później brakowało dokładnego dogrania. Za mało strzałów było.
-Na pewno Pogoń pilnowała światła bramki w osiem osób. Próbowaliśmy coś od boku wchodzić, bo mieliśmy tam przewagę. Nic to jednak nie przynosiło. Mieliśmy jedną bardzo dobrą sytuację na 1-0, nie udało się. Najgorsze to, że nie stworzyliśmy sobie sytuacji za bardzo, mieliśmy chyba tylko dwie w drugiej połowie. Najgorsze jest to, że straciliśmy dwie bramki, to jest katastrofa dla nas wszystkich. To jest dziś najgrosze. Podejrzewam, że 0-0 można by było jakoś przełknąć.

Czy to nie jest tak, że wychodząc na drugą połowę mieliście w głowach tę optyczną przewagę przeciwników i trochę wam to może sparaliżowało nogi?
-Mogło tak być, nie mówie, że nie. Oni potrafili jedną osobą, dwoma wychodzić z kontrami, a my nie potrafiliśmy jedenastoma stworzyć sytuacji. Mieliśmy podobny mecz w Podhalu, jest to ciężkie, ale najważniejsze by się bronić, a my nie zabezpieczyliśmy się przed utratą bramki. Jeszcze ten rzut karny... Przepraszamy kibiców, bo zawaliliśmy ten mecz.