2022-10-24 11:37:43

Klasa O Jarosław: Piast Tuczempy rozgromił rywali, a lider zgubił punkty! [Podsumowanie 12.kolejki]

To była niezwykle zaskakująca kolejka jarosławskiej “okręgówki”. W niemal wszystkich meczach padła spora ilość bramek. Umiejętnościami strzeleckimi popisał się przede wszystkim Piast Tuczempy. Niespodziewanie punkty pogubił lider rozgrywek- MKS Pogoń-Sokół Lubaczów. Przeczytajcie podsumowanie całej 12.kolejki.

Aż dziesięć bramek obejrzeli kibice Startu Pruchnik w starciu ze Startem Lisie Jamy, a ostateczny wynik tego spotkania to 4-6. Już pierwsza połowa pokazała, że ten mecz będzie obfity w gole. Pierwszy padł w 19.minucie, a dla gości strzelał Yaroslav Deda. Sześć minut później wynik poprawił Denis Starytskyi. Gospodarze nie chcieli tego tak zostawić i do przerwy trzykrotnie trafili między słupki za sprawą dwóch strzałów Waldemara Znamieńczykówa i jednego Daniela Ostrzywilka. W drugiej połowie rozkręcił się Deda, który dołożył jeszcze dla Lisich Jam trzy gole, a na liście strzelców po tej stronie wpisał się także Huber Ważny. Mimo prowadzenia do przerwy ekipy z Pruchnika, w drugiej części odnaleźli drogę do bramki przeciwników tylko raz (Daniel Ostrzywilk) i ostatecznie przegrali.

Podział punktów w spotkaniu Hetmana Laszki z MKS-em Kańczuga, które skończyło się rezultatem 2-2. Premierowego gola w tym starciu ustrzelił zawodnik drużyny gospodarzy- Marcin Krzywonos, a na pozostałe trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy. Ta przyniosła jeszcze jednego gola Hetmana, w wykonaniu Kamila Bawoła. MKS Kańczuga musiał wziąć się do pracy, by wyrównać straty. Zaczęło im się to udawać w 75.minucie za sprawą Dawida Bawora, a jeden punkt uratował na pięć minut przed końcem Mariusz Stawiarski.

Gorliczanka Gorliczyna przegrała 2-6 z Orłem Przeworsk, który pewnym krokiem pnie się ku samej górze tabeli. Maciej Lech z drużyny gości trafił dwukrotnie między 18, a 19.minutą starcia. Wojciech Pelc, zawodnik gospodarzy zapisał sobie gola kontaktowego chwilę później, jednak Sebastian Pikuła z Przeworska podwyższył prowadzenie przed przerwą. Kolejna połowa przyniosła większą ilość bramek. Nadal celny był Lech, który odnotował jeszcze jedno trafienie, a dwa gole padły po strzałach Edwina Strusia. Gorliczanka nie miała już zbyt wielu szans na poprawę sytuacji, ale dobre wrażenie starał się zostawić Pelc, który jeszcze raz dobrze odnalazł się w polu karnym przeciwników.

Niesamowicie rozstrzelali się zawodnicy Piasta Tuczempy, którzy wygrali u siebie 8-0 z Huraganem Gniewczyna. Świetny był Daniel Bród, który trzykrotnie trafił do bramki gości. Celni byli też Marcin Iwański, Adrian Brodowicz, Kacper Chmielowicz i Damian Demski. Jeden gol padł po strzale samobójczym Huraganu

5 dla Horyńca- Zdrój, 2 dla Sanu Gorzyce. Wynik otworzył w 11.minucie zawodnik gości- Bartłomiej Słysz. Dwie bramki dla Horyńca ustrzelił Andrii Vychizhanin, a jedną Sebastian Rogowski, ale w międzyczasie kolejny raz Słysz poradził sobie z defensywą gospodarzy. Druga połowa to popis Vychizhanina, który do swojego bilansu dodał jeszcze dwa trafienia i ze spokojem doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Pierwszą porażkę w tej rundzie odnieśli liderzy-MKS Pogoń Sokół Lubaczów. Płomień Morawsko pokonał ich 4-2. Pierwsza połowa nie zapowiadała się na tak obfity w bramki pojedynek. Jednego gola ustrzelił dla Pogoni w tej części Jarosław Roman. Wiatru w żagle Płomień nabrał tuż po przerwie. Miłosz Pindak, dwukrotnie Grzegorz Owarzany i Kamil Pilch to zawodnicy, którzy trafili między słupki lidera i doprowadzili Morawsko do wygranej. Bramkę do szatni odnotował jeszcze piłkarz Lubaczowa- Radosław Hojdak.

Dziewięć goli padło w meczu Santosu Piwoda z Orłem Torki (4-5). W pierwszej połowie dla gości celny był Miłosz Mroziński, a dla gospodarzy Jakub Gloc. Sytuacja nabrała tempa po przerwie. Wiktor Wiątek, Adrian Kiełbasa i Łukasz Głuszko dołożyli swoje trafienia i wydawało się, że będzie to łatwa wygrana Orła. Santos jednak przebudził się na dwadzieścia minut przed końcem i trzykrotnie trafił do bramki (Patryk Skowronek, Łukasz Krajewski i Grzegorz Broda). Jan Pindak ustrzelił jednak gola samobójczego i sprezentował ją rywalom, co było istotne w końcowym rezultacie

1-3 to wynik spotkania między Biało-Czerwonymi Kaszyce a Promykiem Urzejowice. Dublet dla gości ustrzelił trener Albert Kondracki, a wynik podwyższył Przemysław Kudła.