2022-10-17 17:04:27

Klasa O Jarosław: Bez zmian na pozycji lidera! Czołówka nie zawiodła

Po raz kolejny wysoki poziom pokazały drużyny plasujące się na podium jarosławskiej klasy okręgowej. Świetnie poradzili sobie przede wszystkim zawodnicy MKS-u Pogoń-Sokół Lubaczów oraz Orła Przeworsk. Przeczytajcie podsumowanie 11.kolejki zmagań.

Już osiem punktów przewagi na koncie ma liderująca Pogoń-Sokół Lubaczów. W ostatnim spotkaniu pewnie pokonała 4-1 KS Horyniec Zdrój w derbach powiatu lubaczowskiego. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w 61.minucie, kiedy piłkę między słupki rywali z “główki” wpakował Jarosław Roman. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Następnego gola minutę później zdobył Krystian Basznianin po indywidualnej akcji. Na swoje konto bramki dopisali jeszcze tacy zawodnicy gospodarzy jak: Joachim Tworko oraz Bartłomiej Gliniak. Jedyne trafienie dla gości padło po rzucie karnym wykonanym przez Karola Karólaka.

Solidnie także w meczu Orła Przeworsk, który rozprawił się 5-1 w spotkaniu wyjazdowym z Huraganem Gniewczyna. Rozpoczął wszystko zawodnik Orła w 7.minucie - Sebastian Pikuła, a ich drugiego gola sprezentował im rywal w postaci bramki samobójczej. Potem szybko drogę miedzy słupki przeciwników odnalazł jeszcze Sylwester Kielich. Huragan chciał znaleźć sposób na przełamanie, a jedynego gola udało się odnotować Łukaszowi Gurakowi. Druga połowa to pełna dominacja i dwa trafienia dla gości, którzy podwyższyli wynik dzięki Marcinowi Piątkowi oraz Tomaszowi Majbie.

0-3 w starciu MKSu- Kańczuga z Płomieniem Morawsko. Wynik otworzył w 9.minucie Fabian Lis, a jednobramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po przerwie swoje ”trzy grosze” dołożył Tomasz Serafin, a trzecia bramka padła po strzale Grzegorza Owarzanego z 59.minuty starcia.

Podział punktów między Sanem Gorzyce i Santosem Piwoda, którzy zremisowali 2-2. Już pierwsza połowa pokazała, że można w tym starciu spodziewać się remisu. Strzelanie zaczęli goście, a konkretniej Damian Wysocki. Bramkę wyrównującą dla Sanu przed przerwą zdobył Wojciech Myłek. W drugiej połowie po jednym trafieniu dołożył Arkadiusz Wojciechowski z ekipy Santosu oraz Bartłomiej Słysz z Gorzyc.

Aż trzy remisy 1-1 w tej kolejce jarosławskiej okręgówki! Taki wynik odnotował Start Lisie Jamy, w którym piłkę do siatki wpakował Kamil Pytel. Ich przeciwnikami był Hetman Laszki, a celny u nich był Marcin Krzywonos. Ten sam rezultat między Promykiem Urzejowice i Startem Pruchnik. Pierwsi między słupki rywali trafili goście- Dawid Dziedzic, jednak na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wyrównał Daniel Ostrzywilk ze Startu.

“Po jeden” także w pojedynku Orła Torki z Piastem Tuczempy. Wynik otworzył Patryk Strawa w 13.minucie i wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze wpadli w tarapaty tuż przed przerwą, kiedy Krystian Stachura otrzymał czerwoną kartkę. Od tamtej pory musieli radzić sobie w dziesiątkę. Nie przeszkodziło im to jednak, by wyrównać w drugiej połowie spotkania. Wiktor Wiątek na pięć minut przed końcem uratował dla Orła jeden punkt.

Biało-Czerwoni Kaszyce ulegli 1-3 Gorliczance Gorliczyna. Chociaż to gospodarze jako pierwsi trafili między słupki rywali (Kacper Trelka), druga połowa należała już zupełności do gości. Jacek Kyciński nabrał wiatru w żagle i trzykrotnie wpakował piłkę do siatki, dając swojemu zespołowi wygraną i odnotowując hat-tricka.