2022-02-06 16:12:00

Kolejne 3 punkty dla DevelopResu. Tym razem „Rysice” udzieliły lekcji siatkówki Jokerowi Świecie

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pokonał Joker Świecie 3-1 w 17. kolejce TAURON Ligi. Mimo nieudanego pierwszego seta, „Rysice” odniosły kolejne zwycięstwo i pozostają liderem tabeli.
Dzisiejsze spotkanie było także okazją do zaprezentowania się zawodniczkom, które nie dostają zbyt często okazji do gry.

Dzisiejsze spotkanie miało tylko jednego faworyta i był nim zespół DevelopResu. Siatkarki ze Świecia to outsiderki tabeli TAURON Ligi. W całym sezonie zdołały wygrać zaledwie dwukrotnie i dziś wszyscy liczyli na szybkie 3-0 dla gospodyń.

Stephane Antiga zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczów poprzednich. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Ekipa ze Świecia dotrzymywała kroku rzeszowiankom i gra toczyła się punkt z punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom na więcej niż 2 punkty. W końcówce jednak skuteczniejsze okazały się zawodniczki Jokera i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, kończąc seta 25-23. Było to niemałe zaskoczenie, bowiem nikt nie spodziewał się, że siatkarki prowadzone przez Piotra Matelę zdołają ugrać choć jednego seta.

Druga partia, a szczególnie jej początkowe minuty, zwiastowały kłopoty dla gospodyń. Ekipa ze Świecia odważnie ruszyła do przodu i wypracowała sobie trzypunktową przewagę, 5-2. „Rysice” jednak doprowadziły do remisu po 8, a później rozpoczęły marsz po triumf w tym secie. Lepsza gra zaowocowała zdobyciem czteropunkowego prowadzenia. Tak wypracowana zaliczka dodała skrzydeł gospodyniom, które od stanu 19-16, zdobyły 6 punktów z rzędu i pewnie wygrały drugą odsłonę.

W trzecim secie przebieg gry był już taki, jaki powinien być od początku spotkania. „Rysice” zdecydowanie parły do przodu i wręcz zdemolowały ekipę Jokera. W pewnym momencie siatkarki ze stolicy Podkarpacia prowadziły już 16-3. Set nie miał większej historii i zakończył się szybkim zwycięstwem DevelopResu 25-13.

Pierwsze minuty kolejnej partii mogły zwiastować kłopoty. Jak się jednak okazało nic takiego nie miało miejsca. Mimo wyrównanej gry na samym początku seta, od stanu 4-4, rzeszowianki zdobyły 6 punktów z rzędu i wypracowały sobie solidną przewagę. Zawodniczki ze Świecia tylko od czasu do czasu punktowały, za to „Rysice” pewnie zmierzały po kolejne zwycięstwo w TAURON Lidze. Czwarty set, podobnie jak poprzedni, był bardzo jednostronny i zakończył się pewnym zwycięstwem DevelopResu 25-11.

„Rysice” zgodnie z oczekiwaniami pokonały ekipę ze Świecia. Outsider tabeli TAURON Ligi co prawda napsuł krwi rzeszowiankom, ale tylko w pierwszym secie. Podopieczne Stephana Antigi idą przez sezon jak burza i przyzwyczaiły swoich kibiców do wygrywania. Oby ta passa trwała jak najdłużej.

MVP spotkania została Magdalena Jurczyk.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – Joker Świecie 3-1 (23-25, 25-16, 25-13, 25-11)