2021-08-21 23:37:00

Podział punktów w meczu Legionu Pilzno z Wisłokiem Wiśniowa

Legion Pilzno zremisował z Wisłokiem Wiśniowa 1-1. Gospodarze od 47. minuty grali w dziesiątkę.

Już po dziesięciu minutach gry piłkarze Legionu Pilzno mogli wyjść na prowadzenie w spotkaniu z Wisłokiem Wiśniowa. Jednak napastnik gospodarzy - Tomasz Barycza nie wykorzystał rzutu karnego. Futbolówka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką Dawida Kaszuby.

Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Krzysztof Orzech popełnił fatalny błąd zagrywając piłkę wprost pod nogi Baryczy. Tym razem zawodnik Legionu nie pomylił się i strzałem lobem pokonał golkipera gości. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego też mieli swoje okazje, ale nie potrafili ich skutecznie wykończyć.

Dwie minuty po zmianie stron zawodnik gospodarzy - Wiktor Tomasiewicz ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później Adrian Nowak doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje, ale wynik meczu już się nie zmienił.

1-0 Tomasz Barycza (41)
1-1 Adrian Nowak (51)

Legion Pilzno:
Maniecki - Tomasiewicz, Kędzior (60. Czyjt), Buras, Pęcak, Serwon (80. Cichowski), Manzo (55. Sztuka), Nalepka, Barycza, Szewczyk (85. Chmura), Mazur

Wisłok Wiśniowa:
Kaszuba - Ziemba, Sajdak (55. Kovtok), Orzech, Złamaniec, Wiktor (80. Dudka), Nowak, M. Szymański, B. Szymański, Krok, Maik (72. Kasperkowicz)

Wyniki meczów 3. kolejki:

Dobrze że w Legionie jest " ostatni mohikanin Rzemieślnika " Bary bo nie miałby kto strzelać gole. A gdzie ten z okręgówki snajper Szewczyk. A Tomasiewicza po pierwszej kartce trener powinien zmienić, no ale na kogo jak w Legionie nie dobrych zmienników na każdej formacji. A Tomasiewicz nabytek z okręgówki / Głowaczowa/ grał chyba wcześniej w Rzemieślniku ale się pogniewał bo mu większej kasy klub nie dał. A gdzie ten / 3 mecz bez udziału/ transferowy Syguła z Igloopolu. Reasumując te transfery nadają się do utworzonych rezerw Legionu. Od momentu rządzenia klubem przez nową zmianę nie pojawił się żaden dobry gracz, a dlaczego bo pewnie nie ma kasy. I na koniec trochę historii. Klub założyli za sprawą Śp księdza Barnowskiego pilzneńscy rzemieślnicy, których z błahego powodu odsunięto od rządzenia klubem, i efekty teraz mamy. Dobrze że była pandemia bo Pilzno miałoby klub o poziomie dawnego -z lat 60 i 70-tych - LZS-u.

Tomasz 2021-08-22 07:41:53

Szewczyk ma przynajmniej 10 kg nadwagi. Nie biega. Słaba głowa nie trzyma ciśnienia w meczach o stawkę. Ma też bardzo duże wymagania finansowe - w każdym klubie w którym grał wcześniej czy później poznawali się na jego "talencie" , narycystycznym podejściu oraz roszczeniowej postawie. Owszem strzela gole jakimś "ogórkom" ale w meczach o stawkę z wymagającym rywalem nie istnieje. Nie ma przypadku że wywalili go z Olchowej, Wisłoki czy innych klubów , nawet w lidze halowej amatorskiej w Dębicy z tego co widać w najważniejszych meczach zawodził. Ogólnie zawodnik najwyżej na okręgówkę pod warunkiem, że trenuje i nie ma nadwagi. Głowa nie trzyma ciśnienia.